De Bilt, 31 Oktober 1958 Park Arenberg 71 L. S. Hiermee hebben wij de eer U in kennis te stellen van d„e oprichting van een Kartografische sectie van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. Tot deze oprichting werd besloten op een zaterdag 13 September j. 1. te Delft gehou- den vergadering. Als lid van deze sectie traden reeds toe en kunnen toetreden per- sonen en instellingen die zieh bewegen op het gebied van de ambtelijke en particuliere kartografie en personen en instellingen die hun belangstelling voor de kartografie in verenigingsverband wensen te tonen, Het voorlopig dägelijks bestuur van de Kartografische sectie wordt gevormd door de heren Dr. F. J. Ormeling, Kamplaan21, Groningen, Voorzitter Ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris M. de Smit, Laan van Poot 124, Den Haag, Penningmeester De Kartografische sectie stelt zieh als doel de wetenschappelijke en praktische beoefening van de kartografie in Nederland te bevorderen. Beoefenaren van de karto grafie uit de overheids, semi-overheids en particuliere bedrijven kunnen elkaar in dit verenigingsverband ontmoeten, waardoor uitwisseling en overdracht van kennis mogelijk gemaakt wordt. Er zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de wensen en behoeften van de leerling-kartografen. Wij verzoeken U aan dit bericht een ruime bekendheid te geven. In overleg met het Huishoudelijk Bestuur van het K. N. A. G. zijn de onderstaande regelingen betreffende de contributie getroffen. (Deze regelingen dragen uiteraard een voorlopig karakter daar een Huishoudelijk Reglement van de Kartografische Sectie nog door de leden vastgesteld moet worden). Contributiebedragen f 10, - per jaar voor leden die geen en f 5, - per jaar voor leden die wel lid van het K. N. A. G. zijn. f 5, - per jaar voor leerling-kartografen en voor Studenten. (Bij aanmelding wordt een werkgeversverklaring, resp. overlegging van collegekaart gevraagd),. f 40, - per jaar voor institutionele leden die geen en f 20, - per jaar voor institutionele leden die wfel institutioneel lid van het K. N. A. G. zijn Het verenigingsjaar loopt van 1 jan. -1 jan. De contributie wordt in de maand januari gei'nd door de penningmeester van het K. N. A.G. Rechten van de leden a. De leden hebben toegang tot de bijeenkomsten van de sectie. b. De leden ontvangen vier maal per jaar een aflevering van het publikatieorgaan van de sectie. Dit orgaan bestaat uit een speciale rubriek "Kartografie" van het Tijd- schrift van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap. c. De leden ontvangen behalve de berichten van de manifestaties die door de Sectie georganiseerd worden, uitnodigingen voor de lezingen die door het K. N. A. G. en haar afdelingen georganiseerd worden in die districten waartoe de leden van de s ectie behoren. Namens het voorlopig bestuur, ir. C. Koeman, secr. Institutionele leden kunnen zijn: Overheidsdiensten, wetenschappelijke organisaties en instellingen, particuliere bedrijven, N. V.'s, etc. Deze institutionele leden be- zitten de rechten van den lid, doch ontvangen de afleveringen van de rubriek "Kar tografie" van het T. A. G. in tweevoud. Kartografische Sectie van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap

Kartografie | 1958 | | pagina 5