Toen Dr, F. JOrmeling, die als woordvoerder der initiatiefne- mers optrad, te 1 1 uur 15 de vergadering opende, waren hon- derdvijfenzeventig belangstellenden bijeen in de filmzaal van het Instituut voor de Tropen, De heer Ormeling Steide de ini- tiatiefnemers aan de aanwezigen voor en wees erop dat de bij- eenkomst was mogelijk gemaakt door het Koninklijk Neder- landsch Aardrijkskundig Genootschap, Hij en zijn collega's, al- dus spreker, waren derhalve alleen pseudo-gastheren, Overi- gens waren de initiatiefnemer s van mening dat hun plan, de Ne- derlandse cartografen bijeen te brengen, niet oorspronkelijk mocht heten. Het hier genomen initiatief diende bezien te wor den als een poging ter verwezenlijking van wat bij velen in den lande al enige tijd als denkbeeld aanwezig was. Spreker vervolgde zijn inleiding met de woorden: Wanneer men de lijst van deelnemers aan deze dag beziet, zou er alle aan- leiding zijn een aantal vooraanstaande aanwezigen een persoon- lijk woord van welkom toe te roepen. De komst van de Directeur van de Topografische Dienst maakt het mij mogelijk deze atten- ties te bundelen. Heer Bramlage, u wilt mij wel toestaan dat ik in uw persoon als hoofd van 's lands grootste karteringsdienst alle hier aanwezige geödeten, topografen, geologen en geogra- fen van naam begroet. Er is een tweede groep van belang stellenden wier verschijnen hier ons bijzonder veel genoegen doet, Xk bedoel de jonge carto- grafische tekenaars die, als ik wel zie, redelijk vertegenwoor- digd zijn, Heren, in de organisatie die de initiatiefnemers voor ogen Staat, is voor u een plaats vrij. U bent van harte welkom Begroet werden een aantal gasten uit Zwitserland enDuitsland - "wo auf unseren Fachgebieten vorzügliches und schönes geleis tet wird" - en wel i,h b. Dr, Werner Bormann, aanwezig als vertegenwoordiger van de bloeiende Deutsche Gesellschaft für Kartographie, "wier cartografendagen in Remagen (1956) en Freiburg 1957) mede aanleiding zijn geweest tot de huidige bij - eenkomst". 3

Kartografie | 1958 | | pagina 9