KARTOGRAFIE 367 Ten geleide Op 13 September jl. werd opgericht de Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap. Het voorlopig dagelijks bestuur van deze sectie wordt gevormd door de heren Dr F. J. Ormeling, Ir C. Koeman (Secretaris, Park Arenberg 71, De Bilt), en M. de Smit. Deze Sectie zal in het vervolg circa 40 pagina's per jaar van het T.A.G. ter be- schikking krijgen ter publicatie van kartografische artikelen, mededelingen, boekbe- sprekingen enz.. Deze publicaties zullen telkens na het verschijnen van de afleveringen aan de leden van de sectie die geen lid zijn van het K.N.A.G. als ovardruk worden toegezonden. In deze eerste aflevering van de rubriek 'Kartografie' van het T.A.G. is copie opgenomen die reeds bij de Redactie-Commissie van het T.A.G. was binnengekomen vöordat de plannen tot instelling van deze rubriek vaste vorm hadden gekregen. Mede hierdoor heeft deze rubriek deze keer een grotere omvang dan de bij de oprichting van de Kartografische Sectie overeengekomen tien pagina's. Het ligt in de bedoeling om de rubriek als volgt samen te stellen: I. Artikelen; II. Bibliografie; III. Karto- grafisch Nieuws (Nieuwe kaarten en atlassen)IV. Berichten (Personalia, vergade- ringen enz.). Copie voor alle vier rubriekonderdelen en recensie-exemplaren van boeken, atlassen, enz. kunnen worden toegezonden aan de Secretaresse van de Redactie-Commissie van het T.A.G., Mevr. Dr D. A. Bertoen-Brouwer, Noord Houdringelaan 28, Bilt- hoven, die de doorzending naar de Sub-Redactiecommissie van de kartografische rubriek verzorgt. De Sub-Redactiecommissie Kartografie: S. J. Fockema Andreae C. Koeman F. J. Ormeling

Kartografie | 1958 | | pagina 3