KARTOGRAFISCHE SECTIE BESTUURSMEDEDELINGEN Voorlopig Bestuur: Dr F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Ir C. Koeman, Secretaris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage. Leden: Mr S. J. Fockema Andreae, Leiden; Ernst Crone, Bergen; Drs W. F. Heinemeyer, Amsterdam; F. W. Michels, Am sterdam; Drs J. E. Romein, Groet, J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Mr S. J. Fockema Andreae; Dr F. J. Ormeling; Ir C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Het Tijdschrift verschijnt in januari, april, juli en Oktober. Losse nummers en abonnementen aan te vragen bij het secretariaat van de Karto- grafische Sectie, Park Arenberg 71, De Bilt. 1. De Kartografische Sectie organiseert op 1, 2 en 3 april a.s. studiedagen in het Maarten Maartenshuis te Doorn. Het onderwerp voor deze dagen zal zijn: 'Relief- kartografie'. Naast de voordrachten en de demonstraties zullen het vooral de practische oefeningen zijn door middel waarvan de deelnemers zieh kunnen bekwamen in het tekenen van de reliefvoorstelling op kaarten. Uitvoerige mededelingen over deze studie dagen zullen in de maand februari per circulaire aan de leden toegezonden worden. 2. Het Voorlopig Bestuur verzoekt de leden hun voorstellen en candidaten voor het bestuur bij de secretaris in te dienen. De algemene ledenvergadering zal eind april of begin mei gehouden worden. INHOUD Kartografie 83 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen, 84. Artikelen: Verslag oprichting Kart. Sectie, 85. Belgisch Kart. Genootschap, 85. Frans Kart. Genootschap, 85. Kart. Afd. Europa College Brügge, 86. Tweede Interna tionale Kartografische Conferentie, C. Koeman, 86. Kartografie en Reproductietech- niek, J. Schokkenkamp, 87. Oude Nederlandse kaarten en kaartmakers, F. A., 88. Kartografisch NieuwsDe 1 100 000 kaart van Ned. N. Guinea, voorlopige uitgave, 88. Streekhistorische kaarten, 89. Modernisering van de Schweizerischer Mittelschul- Atlas, 90. Atlas van de Nationale Survey (Belgie), 90. BesprekingenLuftfahrtkarte-Aeronautical Chart-ICAO 1 500 000 (J. Schokkenkamp), 90. Kartografische Studien. Haack-Festschrift (C. K.), 92. Sakatow, P. S., Lehr buch der höheren Geodäsie (C. K.), 93. Concise Oxford Atlas; The University Atlas (C. K 94.

Kartografie | 1959 | | pagina 2