86 8. Service du Genie Rural. 9. Service Hydrographique de la Marine. 10. Societe Blondel la Rougery. De Vereniging heeft als publicatieorgaan een 'Bulletin'. Van dit 'Bulletin' zijn tot op heden twee afleveringen versehenen. Het eerste nummer (maart 1958) bevat uitsluitend verenigingsaangelegenheden. In het tweede nummer (juli 1958) komen de volgende bijdragen voor: A. Tekst der lezingen, gehouden op de eerste algemene vergadering van het Comite Francis de techniques cartographiques, nl.: „Le developpement de la cartographie en fonetion de l'expansion economique" (M. Giraud); „La carte internationale du tapis vegetal au 1 1 000 000" (Prof. H. Gaussen) „La cartographie au service du tou- risme" (M. Amiel); „Les societes cartographiques etrangeres et la Cooperation inter nationale". B. Verenigingsberichten. C. Internationale aspekten van de kartografie. D. Technische artikelen: „Stabilite dimensionelle des films sur support en poly- stirene"; „Processus cartographique et terminologie". Uit het bovenstaande valt het karakter van de jonge franse kartografische vereniging af te leiden. Het adres van het secretariaat van de vereniging is: Secretaire General: S. de Brommer, Institut Geographique National, 136 bis, rue de Grenelle, Paris VII. C. K. DE KARTOGRAFISCHE AFDELING VAN HET EUROPA COLLEGE TE BRÜGGE In het Europa College te Brügge, opgericht in 1949, neemt de afdeling Kartografie, opgericht onder leiding van de heer J. B. F. Kormoss een belangrijke plaats in. De afdeling bestaat o.a. uit een geografisch en economisch documentatie-centrum, t.b.v. de door dit instituut vervaardigde thematische kaarten, Het Europa College stelt zieh thans voor een Europees kartografisch bureau („Service Cartographique Europeen in het leven te roepen, dat beantwoorden zal aan de bijzondere behoeften van het College en aan die van de Europese Organen. De werkzaamheid van dit bureau zou bestaan uit: documentatie van kartografisch basismateriaal en bewerking van nieuw Europees kaart- materiaal. Het werk zou zieh beperken tot het gebied van de Europese thematische en overzichtskaarten, zonder zieh te begeven op het terrein van de nationale en particuliere kartografische instituten, waarmee het graag samenwerking zou zoeken. C. K. DE TWEEDE INTERNATIONALE KARTOGRAFISCHE CONFERENTIE Na de in 1956 te Stockholm gehouden zgn. Esselte Conferentie, waarbij hoofdzakelijk de kaartreproduktietechniek ter sprake kwam l, werd op uitnodiging van het bekende uitgeversbedrijf Rand Mc. Nally and Co. te Chicago en met steun van de Amerikaanse overheidsinstanties een tweede conferentie belegd in de Verenigde Staten van Amerika. Op deze conferentie, die van 15-21 juni 1958 te Chicago en van 23-27 juni te Washington werd gehouden, kwamen de volgende onderwerpen ter sprake: A. Verschiliende opvattingen van de algemene kartografie. B. Samenstelling en redactie van kaarten. C. Kaartschrift. D. Relief. E. Reproduktietechniek. F. Opleiding, terminologie en internationale samenwerking. C. K. l The Esselte Conference. (Informations relative to cartography and geodesy, series II, no. 2. Verlag des Instituts für angewandte Geodäsie, Frankfurt a/M., 1958).

Kartografie | 1959 | | pagina 4