KARTOGRAFISCHE SECTIE Voorlopig Bestaun Dr F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Ir C. Koeman, Secretaris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage. Leden: Ernst Crone, Bergen; Drs W. F. Heine meyer, Amsterdam; F. W. Michels, Amsterdam; Drs J. E. Romein, Groet; J. Schok- kenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie Dr F. J. Ormeling; Ir C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Het Tijdschrift verschijnt in januari, april, juli en Oktober. Losse nummers en abonnementen aan te vragen bij het secretariaat van de Karto- grafische Sectie, Park Arenberg 71, De Bilt. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap (adreswijzigingen etc.) dient uit- sluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. OPRICHTING VAN EEN WERKGROEP VOOR DE GESCHIEDENIS VAN DE KARTOGRAFIE Nadat door het Bestuur van de Kartografische Sectie besloten was tot instelling van een werk- groep voor de geschiedenis van de Kartografie (zie de Mededelingen No 3) heeft de oprichtings- vergadering van deze werkgroep op 20 juni j.l. plaats gehad. In het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' te Rotterdam was door de sectie een bijeenkomst georganiseerd, waaraan 18 personen deelnamen. Een dertigtal personen had bovendien schriftelijk van hun belangstelling doen blijken. Mr B. van 'T Hoff werd door de vergadering tot voorzitter van de werkgroep gekozen. Tijdens deze bijeenkomst werden de doelstellingen van de werkgroep besproken, waarna Mr van 't Hoff, Rijksarchivaris te 's-Gravenhage, een voordracht hield over de wereldkaart van Mercator in atlas- vorm uit het jaar 1569, in het bezit van het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' (van deze atlas zal binnenkort een reproductie-uitgave verschijnen in de vorm van een speciale aflevering van het tijd schrift 'Imago Mundi'). Besloten werd om tweemaal per jaar met de werkgroep te vergaderen. De eerstvolgende bijeen komst zal op 2 Oktober a.s. plaats vinden. INHOUD Kartografie: 305 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen, 306. Oprichting van een werkgroep voor de geschiedenis van de Kartografie, 306. ArtikelenKaartering van Nederlands Nieuw-Guinea (met 1 figuur en een 'summary') J. H. Bramlage307 Mededelingen-, Kort verslag van de studiedagen Kartografische Sectie, 316. Enige opmer- kingen over de praktijk van de terreinschaduwing, 317.-De Internationale Kartogra fische Vereniging opgericht, 321. Besprekingen: Debenham, Frank, Die Welt ist rund (C. K.), 322. Kartenwesen für die Flugnavigation und Flugsicherung (J. Schokkenkamp), 322.

Kartografie | 1959 | | pagina 2