KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Ir C. Koeman, Secretaris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. DE Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's Gravenhage; Drs J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Ernst Crone, Bergen; Drs W. F. Heinemeyer, Amsterdam; W. F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; J. Schokkenkamp, 's Gra venhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr H. Th. Verstappen; Ir C. Koeman, secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's Gravenhage, Voorzitter, Ir C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs 1.50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden 10. Institutionen leden f 40.Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. f 5.en 20.Junior leden en Studenten 5. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. MEDEDELING VAN DE SUB-REDACTIE VOOR DE KARTOGRAFIE De verschijningsdata van de 'Mededelingen van de Kartografische Sectie' zijn: medio januari, april, juli en Oktober. Indien men verzekerd wil zijn van tijdige plaatsing van artikelen en mededelingen, dient men er zorg voor te dragen dat de kopij twee maanden v66r de verschijningsdatum van de aflevering in het bezit van de redactie-secretaresse van het T.A.G. is. STUDIEDAGEN 1961 De kartografische studiedagen 1961 zullen gehouden worden op 18, 19 en 20 april in het Evert Kupersoord te Amersfoort. Het onderwerp zal zijn: Kleuren en kaarten. Na de samenkomst op de avond van de 17e april zullen op 18 en 19 april voordrachten te be- luisteren vallen van de heer H. Schiede uit München (I.R.O.-Verlag) over de theorie van kleu ren, de harmonie van kleuren in kaarten en de praktische toepassing van kleuren in kaarten. De- monstraties en oefeningen zullen op deze voordrachten aansluiten. Van de lezingen te houden door de heer Schiede zullen vertaalde uittreksels enkele dagen vöör de aanvang van de studiedagen aan de deelnemers worden toegezonden. Op de laatste dag van de cursus zal de heer J. J. Jantzkn 's morgens een voordracht houden over de technische werkzaamheden bij de vervaardiging van de Nederlandse bodemkaarten. 's Middags zal een excursie naar de fabriek van Offsetverven van de fa. Van Son georganiseerd worden. Het Evert Kupersoord biedt een zeer geschikte accommodatie en een uitstekende huisvesting. Het cursusgeld, inclusief pension, zal 45,p.p. bedragen. De inschrijving voor de studiedagen wordt opengesteld na het verzenden van de circulaire met het programma. INHOUD Kartografie 95 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen, 96. Studiedagen 1961, 96. Artikelen: Enige ervaringen met het samenstellen van kleurenschalen voor thematische kaar ten Colour scales for maps (met 3 figuren, kleurenschaal en een 'summary') J. J. Jantzen97 Mededelingen: Internationaal congres gewijd aan de geschiedenis der ontdekkingsreizen te Lissabon 5-12 sept. i960 (Ernst Crone), 105. Verslag van de Nederlandse karto- grafendag 1960, 106. Besprekingen: Enige Nederlandse waterkaarten (J. E. Romein), 107. Historisch-Geo graphisches Kartenwerk. Britische Inseln, Frankreich, Belgien, Niederlande, Luxemburg (S. J. Fockema Andreae), 109. Topografische Dienst; opgave van kaartbladen ver sehenen in het tijdvak September t/m november i960, 110.

Kartografie | 1961 | | pagina 2