KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Ir. C. Koeman, Secretaris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Ernst Crone, Bergen; Drs. W. F. Heinemeyer, Amsterdam; W. F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden 10, Institutionen leden f 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en 20,Junior leden en Studenten 5, Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. MEDEDELING VAN DE SUB-REDACTIE VOOR DE KARTOGRAFIE De verschijningsdata van de 'Mededelingen van de Kartografische Sectie' zijn: medio januari, april, juli en Oktober. Indien men verzekerd wil zijn van tijdige plaatsing van artikelen en mededelingen dient men er zorg voor te dragen dat de kopij twee maanden vöor de verschijningsdatum van de aflevering in het bezit van de redactie-secretaresse van het T.A.G. is. INHOUD Kartografie309 Samenstelling Bestuur Kartografische Sectie en Bestuursmededelingen, 310. Artikelen: Generalisatie in de kartografie II: het relief Generalization of contours II: relief features (met 18 figuren en een 'summary') A. J. Pannekoek .311 Mededelingen: Verslag van de studiedagen 1961, 330. Kort verslag van de ledenvergade- ring van de Kartografische Sectie, gehouden op 19 mei 1961, 330. Kort verslag van het eerste congres van de Association Cartographique Internationale (A. C. I.), 331. Topografische Dienst; opgave van kaartbladen versehenen in het tijdvak maart 1961 t/m juni 1961, 332.

Kartografie | 1961 | | pagina 2