Mede bepalend voor de keuze van de kleuren waren de wensen van het Bureau Pu- bliciteit van de Technische Hogeschool. De oranje-groen combinatie voor het gids- kaartje werd tenslotte verkozen boven de steenrood-groen combinatie met de gebouwen in licht- en donkergrijs (zie bijgevoegde kaarten). De wenselijkheid van voor leken meer sprekende kleuren en een beter contrasterend effect, speciaal voor de gebouwen, leidde tot deze keuze. Daarentegen werd voor de wandkaart (schaal 1 5 000) juist de violet-groen combi natie gekozen met de gebouwen in licht- en donkergrijs, welke voor de kaart 1 10 000 een teleurstellend effect had gegeven. De verstrekking van de niet voor de T.H.-gids bestemde exemplaren van de kaart, zowel op de schaal 1 5 000 als op de schaal 1:10 000, wordt verzorgd door het Bureau Publiciteit van de Technische Hogeschool. Nadat het ontwerp voltooid was, bleek de kaart in deze vormgeving bruikbaar voor verschillende doeleinden, naast hulpmiddel voor de T.H.-gids. Zo ter uitrei- king in foldervorm aan bezoekers der hogeschool en (met eventuele opdruk) ter ver strekking aan deelnemers aan congressen en symposia, gehouden in de gebouwen der hogeschool. De kaart in foldervorm is aan de achterzijde reeds voorzien van een overzichtskaart- je waaruit de ligging van Delft t.o.v. 's-Gravenhage en Rotterdam blijkt. De heer M. C. Breemans, chef van de tekenafdeling van het Laboratorium voor Geodesie, en schrijver dezes zijn de personen, instanties en afdelingen die hebben mede- gewerkt aan het tot stand komen van bovengenoemde kaarten veel dank verschuldigd. Delft, augustus 1961. 434

Kartografie | 1961 | | pagina 28