KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Ir. C. Koeman, Secretaris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. DE Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Ernst Crone, Bergen; Drs. W. F. Heinemeyer, Amsterdam; W. F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: f 10. Institutionen leden 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en f 20,Junior leden en Studenten 5, Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. MEDEDELING VAN DE SUB-REDACTIE VOOR DE KARTOGRAFIE De verschijningsdata van de 'Mededelingen van de Kartografische Sectie' zijn: medio januari, april, juli en Oktober. Indien men verzekerd wil zijn van tijdige plaatsing van artikelen en mededelingen dient men er zorg voor te dragen dat de kopij twee maanden voör de verschijningsdatum van de aflevering in het bezit van de redactie-secretaresse van het T.A.G. is. STUDIEDAGEN 1962 Wederom in het Evert Kupersoord te Amersfoort zullen van 9 t/m 12 april a.s. de studiedagen van de Kartografische Sectie gehouden worden. Het onderwerp luidt: Kaartschrift en belettering. De oefeningen zullen geleid worden door de heer G. Pöhlmann, Chef der Kartografie bij Mairs Geographischer Verlag, Stuttgart. De kosten van deelname zullen, evenals het vorige jaar, weer f 45,bedragen. Een circulaire, die het programma en het aanmeldingsformulier bevat, zal binnenkort aan de leden worden toe- gezonden. C. K. INHOUD Kartografie 91 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen 92 Artikelen: Praktische kleurenpsychologie in de kartografie (met 4 figuren) H. Schiede 93 Een kaartenverzameling „Moll" in de Universiteitsbibliotheek te Brünn C. Koeman 106 Besprekingen: De Grote Wereldatlas (A. J. Pannekoek), 107. Bos-Niermeyer, Schoolatlas der gehele aarde; Kartografische aspecten (A. J. Pannekoek), 109. Idem, Didaktische beschouwingen (H. Eggink en M. A. Allessie), 110. Kaarten van Landen van Europa (J. Schokkenkamp), 111. The Prentice-Hall World Atlas (J. Schokkenkamp), 112. Hurault, L., La Cartographie par Photogrammetrie Aerienne (J. Schokkenkamp), 112. Aankondigingen: .113 Mededelingen -113 Herziening Topografische kaarten van de Ned. Antillen? (J. Schokkenkamp), 113. Verslag van de werkzaamheden van de Topografische Dienst over i960, 114. Kort verslag van de Nederlandse Kartografendag 1961, 114. Hydrografische Dienst der Koninklijke Nederlandse Marine; Opgave van kaarten versehenen tussen juli i960 en december 1961, 114. Topografische Dienst; opgave van kaartbladen versehenen in het tijdvak September 1961 januari 1962, 116.

Kartografie | 1962 | | pagina 2