KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Dr. ir. C. Koeman, Secre- taris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Drs. W. F. Heinemeijer, Am sterdam; W. F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, s-Gravenhage, Voorzitter; Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: 10. Institutionen leden f 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en 20,Junior leden en Studenten f 5, Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Gerhard Mercator (1512-1594) Manifestaties ter herdenking van de 450e geboortedag van Gerhard Mercator. 8 maart. Uitzending van het klankbeeld, samengesteld door Mr. B. van 't Hoff en Dr. ir. C. Koeman: Gerhard Mercator, de grote hervormer van de Kartografie (AVRO). 8 maart. Aanbieding van Mr. B. van 't Hoff's Studie en reproductie uitgave van de wereldkaart van Mercator uit 1569 in atlasvorm, in het Maritiem Museum te Rotterdam. 25 maart. Nationale Mercatorhulde te Rupelmonde. Spreker Prof. Dr. F. J. de Waele. 30 maart. Herdenkingsbijeenkomst van de Historische Vereniging te Duisburg Mercator Gesellschaft) Spreker: Mr. B. van 't Hoff over: Die grosze Weltkarte Mercator's. 7 april. Vergadering van de Ned. Ver. voor Zeegeschiedenis in het Maritiem Museum te Rot terdam. Voordracht van Mr. B. van 't Hoff Over Mercator. 14 april. Internationale huldiging van Mercator. Academische zitting in het museum Plantijn- Moretus, tentoonstelling en ontvangst a.b. van het opleidingsschip Mercator. Bezoek aan het Mer cator museum te Sint-Niklaas-Waes. Tot 1 okt.. Mercator tentoonstelling in het Museum Plantijn-Moretus te Antwerpen. 8 September. 'Abschlussveranstalltung' te Duisburg: 11.30: Ontvangst der eregasten op het Raad- huis. 16.00: 'Akademischer Festakt' in de Mercatorhalle. 19.30: 'Volkstümlicher Deutsch-Belgische Abend i. d. Mercatorhalle'. 'Ausstellung Mercator und seine Zeit' in het Niederrheinisches Heimat museum' 27-29 sept. Symposion, georganiseerd door de Kon. Vlaamse Akademie te Brüssel. In het najaar zal er in het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' te Rotterdam waarschijnlijk een Mercator-tentoonstelling gehouden worden. Bijzondere publicatie: 'Mercator-Festschrift' van de 'Duisburger Forschungen', (Band 6), met artikelen van de hand van Skelton, De Smet, Voet, Van 't Hoff, e.a. Verlag f. Wirtschaft u. Kul tur, Postfach 22, Duisburg, 1962. (D.M. 14.70). INHOUD Kartografie 201 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen 202 Artikelen\ Soviet Cartography, its development and Organisation V. Sukfiov 203 Technique and methods of Soviet Cartography (met 3 figuren) V. Sukhov 205 Besprekingen'. The Reader's Digest Great World Atlas (A. J. Pannekoek), 210. Am sterdam Zee- en Rijnhaven. 1 10 000 (J. Schokkenkamp), 210. Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen. Reihe II. Deutsche Beiträge in fremden Sprachen (J. Schokkenkamp), 210. World Cartography, Volume VI, 1958 (J. Schokken kamp), 211. Berichten uit de Kartografie.211 Army Map Service Topographie Lunar Map, 211. Aankondigingen.212 Topografische Dienst; Opgave van nieuw versehenen kaartbladen, tijdvak januari-april 1962, 214.

Kartografie | 1962 | | pagina 2