KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Karaplaan 21, Groningen; Dr. ir. C. Koeman, Secre- taris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro'484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Drs. W. F. Heinemeijer, Am sterdam; W.' F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: f 10. Institutionen leden 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en 20,Junior leden en Studenten 5, Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. J. SCHOKKENKAMP, ERELID VAN DE KARTOGRAFISCHE SECTIE Op voorstel van het Bestuur benoemde de ledenvergadering van de Kartografische Sectie op 9 april j.l. de heer J. Schokkenkamp tot haar erelid op grond van zijn grote Verdiensten, ge- durende meer dan veertig jaar aan de Kartografie in de meest ruime zin bewezen. Dr. F. J. Or- meling gaf een uitvoerige toelichting op de voordracht van het Bestuur waarin hij de aard van de Heer Schokkenkamp's Verdiensten voor de Kartografie op indrukwekkende wijze beschreef. INHOUD Kartografie Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen J. Schokkenkamp erelid van de Kartografische Sectie Artikelen-, De Kaart van Amsterdam (met 2 bijlagen) P. J. Bakker Mededelingen-, Verslag van de studiedagen 1962 Besprekingen-, Schoolwandkaarten van Landen van Europa (J. Schokkenkamp), 305. Catalogus van kaarten en luchtfoto's uitgegeven door het Centraal Bureau Luchtkaartering juli i960 (J. Schokkenkamp), 305. Nieuwe catalogus van het I. G. N. (J. Schok kenkamp), 305. Skolski Atlas (J. Schokkenkamp), 306. Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen (J. Schokkenkamp), 306. National Atlases, sources, bibliography, articles (J. Schokkenkamp), 307. Aankondigingen Webster, W., The American Society's Serial Atlas of the Marine Environment, 307. Nieuwe Topografische kaarten en plans van Nederlandse Antillen, 308. Topografische Dienst; Opgave van nieuw versehenen kaartbladen, tijdvak meijuni 1962, 308. 295 296 296 297 304 307

Kartografie | 1962 | | pagina 2