KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, KampLaan 21, Groningen; Dr. ir. C. Koeman, Secre- taris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Ledert: Drs. W. F. Heinemeijer, Am sterdam; W. F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid: J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: 10. Institutionele leden f 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en 20,Junior leden en Studenten f 5, Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. KARTOGRAFENDAG 1962 De Nederlandse Kartografendag 1962 zal gehouden worden op dinsdag 13 november in het Provinciehuis te Arnhem. Het onderwerp voor deze dag luidt: De kaart in de planologie. De uit- nodigingen tot deelname welke inmiddels verstuurd zijn bevatten het programma. VACATURE De regering van de Federatie Malaya vraagt een Kartograaf om als Kaart-reproductie deskundige het werk in de reproductie afdeling te coördineren en nieuwe technieken in te voeren. Duur van de uitzending20 maanden. StandplaatsKuala Lumpur. Kennis van de moderne kaartreproductietechnieken en beheersing van de Engelse taal is vereist. Aanmelding en/of inlich- tingen bij het Bureau voor Internationale technische hulp, Ministerie van Buitenlandse Zaken, Van Alkemadelaan 500, Den Haag. INHOUD Kartografie409 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen 410 ArtikelenGeneralisatie in de Kartografie III: De Plaatsen. Observations on Generaliza- tion in Cartography III: Settlements (met 6 figuren en een 'summary') (A. J. Pannekoek.411 Besprekingen-, Koeman, C, Collections of maps and atlases in the Netherlands. Their history and present State (F. A.), 420. Imhof, Eduard, Schweizerischer Mittelschul atlas (J. Schokkenkamp), 421. Österreichischer Mittelschulatlas (J. Schokken kamp), 423. MededelingenProfessor dr. R. Almagiä overleden, 425. Vit de Tijdschriften-, Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen, 426. Aankondigingen: Topografische Dienst; Opgave van nieuw versehenen kaartbladen, tijdvak juli-oktober 1962, 426.

Kartografie | 1962 | | pagina 2