KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Dr. ir. C. Koeman, Secre- taris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. DE Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Drs. W. F. Heinemeijer, Am sterdam; W. F. den Hengs?-, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 'T Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. f 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: 10, Institutionen leden 40,Voor Jeden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en f 20,Junior leden en Studenten 5, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. KARTOGRAFISCHE STUDIEDAGEN 1963 (le LUSTRUM) Voor de vijfde maal in het bestaan van de Kartografische Sectie zullen er studiedagen georgani- seerd worden, die dit maal echter op buitenlands gebied plaats zullen vinden. Daarvoor werd het volgende programma ontworpen: 8 april '63 13.00-17.00 Bezichtiging van het Landesvermessungsamt" voor Nordrhein-Westfalen te Bad Godesberg, Deutsche Bundesrepublik. 9 april '63 9-00-17.00 Bezoek aan de Kartografische afdelingen van het „Institut für Landes kunde und Raumforschung" te Bad Godesberg. 10 april '63 9-00-18.00 Bezoek aan het „Kartographisch Institut Bertelsmann", te Gütersloh, Deutsche Bundsrepublik. De onderwerpen welke voor de deelnemers aan de studiedagen d.m.v. voordrachten en demon- straties behandeld zullen worden zijn: a) Landesvermessungsamt: topografische kaarten en reproduktietechniek\ b) Institut für Landeskunde und Raumforschung: vervaardtging van thematische kaarten c) Kartographisch Institut Bertelsmann: atlassen en toeristenkaarten. In Bad Godesberg en Gütersloh zal voor een eenvoudige huisvesting van de deelnemers gezorgd worden. De reis zal collectief, per bus vanaf Arnhem, gemaakt worden. Vertrek: maandagmorgen 8 april ca. 9.00 uur. Thuiskomst: donderdagmiddag ca. 16.00 uur. Deelnemerskosten voor de gehele studiereis: f 45,p.p. vanaf Arnhem (maaltijden en overnach- tingen inbegrepen). Met het oog op de vervoerscapaciteit van de bus zal het aantal deelnemers beperkt zijn. Men wordt verzocht zieh zo spoedig mogelijk bij ondergetekende op te geven. Na 1 maart a.s. kunnen er, met het oog op de reservering van verblijfsruimte, geen aanmeldingen meer aangenomen worden. Aan de deelnemers zal na 1 maart a.s. een gedetailleerd programma van de studiereis toege- zonden worden. C. Koeman, secretaris Park Arenberg 71 De Bilt INHOUD Kartografie 91 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen 92 Artikelen: Enkele beschouwingen over de V.N. conferentie betreffende de internationale wereldkaart 1 1 miljoen, gehouden te Bonn van 3-22 augustus 1962 W. F. den Hengst en C. Koeman93 Verslag van de eerste technische conferentie van de International Cartographic Association (met 1 figuur) C. Koeman 100 Restauratie door middel van overtekenen van een Brabantse manuscriptkaart uit de 18de eeuw (met een uitslaande kaart) C. Koeman 104 Berichten uit de kartografie: Verslag van de kartografendag 1962 C. Koeman 105 Aankondigingen: Topografische Dienst; Opgave van nieuw versehenen kaartbladen, tijdvak Oktober t/m december 1962 106

Kartografie | 1963 | | pagina 2