96 Als studies van de Westduitse delegatie versehenen bij het Institut für Landeskunde Th. Stocks: The part of the sea sheets in the I.M.W. H. P. Kosack: Cartographic problems of representing the polar areas on the I.M.W. and on related series. (anoniem) International standardization of geographic names. En tenslotte als het spectaculaire slotstuk: E. Meynen: International Bibliography of the I.M.W.. Dit boek telt 200 pagina's, bevat ongeveer 1200 titels van publicaties over de I.W.K, en geeft in 12 overzichtskaarten het meest volledige en helderste beeld dat ooit over de stand van de publicatie van de I.W.K, en aanverwante kaarten gegeven is. Het is aan velen wel bekend dat het een enigszins verwarde situatie rondom de I.W.K, ge worden is, sedert verschillende diensten (A.M.S., G.S.G.S., I.G.N.) kaarten op de schaal 1 1 Milj. zijn gaan uitgeven die niet geheel aan de „echte" voorschriften vol- deden. Welke bladen dit nu eigenlijk waren en wanneer de meest recente bladen versehe nen zijn, was moeilijk na te gaan. Dank zij dit reuzenwerk van Prof. dr. E. Meynen beschikken we nu over een geordend overzicht van een ongeordende situatie. Maar we zijn nog niet aan het eind met de opsomming van de studies die in Duits- land versehenen zijn: er is naderhand nog een beschrijvende catalogus van de te Bonn gehouden tentoonstelling uitgegeven (zie boven) en er verscheen kort geleden een dissertatie van A. Lemmer: Die Projektion der Internationalen Weltkarte 1 1 Milj.. Als allerlaatste vermelding van de in Duitsland bedreven activiteit in het hier be- doelde verband geven we het bericht van de verschijning van twee nieuwe bladen van de I.W.K.: Blad NN 32 (Hamburg) en NM 32 (München). Twee bladen vervaardigd volgens de door de Duitse delegatie voorgestelde specificaties en in zeer körte tijd ge- produeeerd door het Institut für Angewandte Geodäsie. Hiermee, met deze spectaculaire prestatie van kaartenvervaardiging, komen we dan ten slotte aan de beschouwing over het verhandelde op de conferentie. Bij de opening waren 39 landen vertegenwoordigd, 3 landen hadden waarnemers afgevaardigd terwijl vertegenwoordigers aanwezig waren van de International Civil Aviation Organization (ICAO), het International Hydrogra phie Bureau en de International Geographica! Union. Tot president van de conferentie werd gekozen Prof. dr. E. Gigas (Duitse Bonds- republiek), tot le vice-president Mr. G. D. Whitmore (Ver. Staten van N. Amerika), tot 2e vice-president Dr. Y. Ogasawara (Japan) en tot rapporteur Mr. G. R. L. Rimington (Australie). De vergaderingen werden gehouden in de zalen van de nieuwe Beethovenhalle, waar een uitgebreide staf van vertalers, typisten, bedienden, reproductietechnici, en zelfs Chauffeurs met auto's ter beschikking van de gedelegeerden stonden. Deze staf werkte zeer effectief, waardoor het mogelijk was dat binnen enkele uren een geschreven voor- stel of bericht in de verschillende talen in gestencilde vorm aan alle gedelegeerden ter hand gesteld kon worden. Hoewel de agenda 10 punten bevatte, waren er echter maar drie die ter zake waren. De rest behelsde vergaderformaliteiten. Deze drie punten luidden 7. General review of the specifications of the International Map of the World on the Millionth Scale. 8. Considerations of the desirability of showing on I.W.M. sheets the existing plant cover by means of simple symbols. 9. Consideration of proposals for amendment to the specifications of the I.M.W..

Kartografie | 1963 | | pagina 6