99 and personnel required for producing the urgently needed IMW sheets covering their territories, Recommends the United Nations, through its technical assistance programmes, to give special attention to requests by such countries for technical assistance in publishing their IMW sheets. Van enigszins andere aard was het Nederlandse voorstel, geamendeerd door Belgie, dat beoogde om aan het Cartografisch Bureau van de Verenigde Naties een meer be- herende taak te geven, voor zover het de bewaring van basisdocumenten betreff. De tekst van de aangenomen resolutie luidt als volgt: „The Conference, considering that it is desirable to ensure the safety of the publish- ed sheets of the I.M.W. 1 1 M. recommends to the Secretary General of the U.N. to consider steps to be taken to ensure that any State which has published a sheet should supply to the Cartographic Section of the U.N. reproducible material of each separate colour on stable material for inclusion in the archives." Op een aspect van de Bonner conferentie zij tenslotte nog gewezen: het nut van deze bijeenkomst ligt niet alleen in het aanpassen van de voorschriften van de I.W.K, aan de omstandigheden van deze tijd en aan de moderne opvattingen van de kartografie maar ook in het verschaffen van een Stimulans. Een Stimulans voor die landen waar het produceren van goede bladen van de I.W.K, wel wat te wensen overlaat. De stand van de techniek en de kaartvervaardiging maakt de productie van nieuwe en betere bladen thans tot een eenvoudige zaak. We mögen verwachten dat er in de körnende jaren een grote vooruitgang met de publicatie van de I.W.K, volgens de nieuwe specifi- caties gemaakt zal worden.

Kartografie | 1963 | | pagina 9