228 D-type helder groene tinten E-type groenig-blauwe tinten F-type lichtgroen-bruine tinten G-type bruine tinten In het P.-L.-landschap worden voor de overeenkomstige typen vrijwel identieke kleuren gebruikt. In het D en S-landschap varieren de kleuren van licht geelgroen via geel naar oker- geel en oranjegeel. V. Körte toelichting bij het kaartfragment van Voorne-Putten Het A-type beslaat op dit kaartfragment vrijwel het gehele oppervlak en wordt weer- gegeven door de grijsgroene, geelgroene, groene en olijfgroene tinten. Kleuren Het dendrietisch geelgroene patroon stelt het A-type voor, waarbij de bovenste com- ponent, dus Duinkerke, als geul- en kreek-afzettingen ontwikkeld is. Dit is dus het on- diepe geulenpatroon. Daarnaast geven de lichtblauw-groene stroken de diepe erosiegeulen aan, weerge- geven door het D-type. Het valt op hoe het patroon van het D-type een duidelijke relatie vertoont met het patroon van de ondiepe kreken in het A-type. In de geul (D-type) ten noorden van Zuidland komt nog een stukje B-type voor, weergegeven door een blauwgroene tint en samenhangend met plaatselijk ondiepe erosie. AIDe donkergroene kleur stelt een A-type voor met Duinkerke ontwikkeld als een komafzetting daterend uit de Duinkerke II transgressiefase. A2: De lichtere groene tint om deze donkergroene eilanden stelt datzelfde A-type voor, doch hier werd de komafzetting bedekt door jongere Sedimenten uit de Duinkerke III-fase. A3De grijsgroene tinten, voornamelijk in de Z.W.-hoek van het kaartje, stellen een A-type voor, waarbij de component Duinkerke uitsluitend als plaatafzetting van de Duinkerke III-fase ontwikkeld is. A4: De olijfgroene tinten, vooral ten Z.W. van Zuidland behoren ook tot het A-type en geven aan dat hier Duinkerke ontwikkeld is als plaatafzetting van de Duinkerke III- fase op plaatafzetting van de Duinkerke II-fase. (Deze laatste onderscheiding zal krachtens de hiervoor behandelde legenda komen te vervallen. Er zal immers alleen een onderscheid worden gemaakt van Duinkerke III op oudere Duinkerke Afzettingen. In de nieuwe opzet worden A2 en A4 gelijk weer gegeven.) Het gehele gebied rond Nieuwenhoorn is een S4-type, in dit geval jonger duinzand dikker dan 2 m op A-type. Het rood gestippelde gebied geeft de overstuiving met minder dan 2 m jonger duin zand aan. Lij nrasters Daar waar lijnrasters ontbreken komen geen laagjes Hollandveen in Calais of Duin kerke voor. Het N.W.-Z.O. gerichte lijnraster geeft aan, dat daar een laagje Hollandveen tussen

Kartografie | 1963 | | pagina 14