KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Dr. ir. C. Koeman, Secre- taris, Park Arenberg 71, De Bilt; M. DE Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Drs. W. F. Heinemeijer," Am sterdam; W. F. den Hengst, Delft; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. f 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: 10, Institutionen leden 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. f 5,en f 20,Junior leden en Studenten 5, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Jaarvergadering De jaarvergadering van de Kartografische Sectie zal plaats vinden op vrijdag 17 mei a.s. in het I.T.C., te Delft. Nadere berichten volgen per circulaire. Hondius-herdenking Op 14 Oktober 1963 zal het 400 jaar geleden zijn dat Judocus Hondius, de befaamde karto- graaf en uitgever van kaarten, globes en atlassen te Wakken (West-Vlaanderen) geboren werd. Een herdenking van dit feit zal in de loop van dit jaar te Wakken en te Amsterdam plaats vinden. Verschijnen Kartografische Mededelingen De eerstvolgende aflevering van de Kartografische Mededelingen zal in Oktober uitkomen met een dubbel aantal pagina's; dit in verband met het lste Lustrum van de Kartografische Sectie. In juli verschijnt er dus geen aflevering van de Kartografische Mededelingen. INHOUD Kartografie .215 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen 216 Artikelen: De profieltype-legenda van de nieuwe geologische kaart voor het zeeklei- en rivierkleigebied (met 2 figuren, 5 schema's en een gekleurde kaart) B. P. Hageman 217 Besprekingen: Harms, Hans, Künstler des Kartenbildes. Biographien und Porträts (C. K.), 230. Heissler, Viktor, Kartographie (C. K.), 230. Hammond's Ambassador World Atlas. 60th Anniversary Edition (J. Schokkenkamp), 231. Gerhard Mer- cator's Wereldkaart (1569), in de vorm van een atlas in het Maritiem Museum 'Prins Hendrik te Rotterdam (C. K.), 232. Robinson, A. H. W., Marine Cartography in Britain, a history of the sea chart to 1855 (Ernst Crone), 233. Magyarorszäg Autoatlasza, Kartografiai Vällalat (J. Schokkenkamp), 233. Vit de Tijdschriften-, Deutsche Geodätische Kommission bei der Bayerischen Akademie der Wissenschaften, 234. Aankondigingen: HofP, B. van 't, De oude plattegronden van de stad Delft (C. K.), 236. Topografische Dienst, opgave van nieuw versehenen kaartbladen, tijdvak 1 januari19 maart 1963, 236.

Kartografie | 1963 | | pagina 2