KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Kamplaan 21, Groningen; Dr. ir. C. Koeman Secre- taris, Park Arenberg 71, De Bilt; Dr. J. J. C. Piket, 2e Secrelaris, St. Annastraat 418, Nijmegen; M. DE Smit, Pennningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein,' Vice-Voorzitter, Groet; LedenDrs. W. F. Heinemeijer, Amsterdam; W. F. den Hengst, Delft' F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid: J. Schokkenkamp, *s-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secrelaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter; Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secrelaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, Park Arenberg 71, De Bilt, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. f 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: 10, Institutionen leden 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 5,en f 20,Junior leden en Studenten 5, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. KARTOGRAFENDAG 1963 De Kartografendag 1963 zal gehouden worden op vrijdag 15 november in het Schielands Huis Historisch Museum) te Rotterdam. Het programma zal dezer dagen aan de leden worden toe- gezonden. HONDIUSTENTOONSTELLING De ter gelegenheid van de 400ste geboortedag van Judocus Hondius te houden herdenking zal o.m. bestaan uit een tentoonstelling van kaarten, atlassen, boeken en glcbes in het Stedelijk Museum De Waag te Amsterdam. De opening vindt plaats op 25 Oktober. ALGEMENE VERGADERING EN TECHNISCHE CONFERENTIE VAN DE INTERNATIONAL CARTOGRAPHIC ASSOCIATION In aansluiting op het 20e congres van de International Geographie Union zal op 27 en 28 juli 1964 de General Assembly van de I.C.A. te London plaats vinden. Van 31 juli tot 5 augustus zal te Edinburgh de Technische Conferentie van de A.C.I. gehouden worden. INHOUD Kartografie533 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen534 ArtikelenDe atlas van Nederland A. J. Pannekoek535 Nederlandse Aardrijkskundige Namen J. E. Romein544 Kwantitatieve beschouwingen over de kaartering van de aarde C. Koeman (met 5 uit- slaande kaarten)556 BesprekingenRaisz, Erwin, Principles of Cartography (C. K.), 569. Klein, Joseph, Methoden raumbildlicher Darstellung und ihr Verhältnis zur Karte (P. W. Geudeke), 569. Rand Mc. Nally, Road Atlas United States, Canada, Mexico (J. Schokken kamp) 570 Berichten uit de Kartografie571 Verslag van de studiedagen van de Kartografische sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap, gehouden op 8 t/m 11 april 1963 571 Syntella (J. Schokkenkamp)572 Uit de tijdschriften572 Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen Reihe 1 und 2 572, 573 Aan kondigingen573 Catalogus van kaarten573 Nieuwe atlassen574 Topografische Dienst: opgave van nieuw versehenen kaartbladen575

Kartografie | 1963 | | pagina 4