M. F. BOODE1 DE RIVIERKAART IN GEWIJZIGDE VORM Het sinds geruime tijd bestaande plan om de rivierkaart op eenvoudiger wijze samen te stellen en te verspreiden heeft zijn definitieve vorm gekregen, nu de Directeur- Generaal van de Rijks waterstaat zijn goedkeuring heeft gegeven aan het gezamenlijke voorstel van de Hoofdingenieurs-Directeuren in de Directies Bovenrivieren, Limburg, Overijssel, Benedenrivieren en het Hoofd van de Meetkundige Dienst van de Rijks- waterstaat. De belanghebbende diensten achten de huidige toestand t.a.v. de vervaardiging van de rivierkaart onbevredigend, de wijze van samenstelling en uitgeven ondoelmatig, kost- baar en tijdrovend, waardoor het tempo van vernieuwing niet kan worden opgevoerd. Het samenstellen en verspreiden van de nieuwe rivierkaart in haar gewijzigde vorm kan als volgt worden omschreven: Kaartschalen: De riviergedeelten in het gebied van de Directies Limburg, Bovenrivieren en Overijssel zullen worden gekaarteerd op schaal 1 5000, evenals de Bergsche Maas, Afgedamde Maas, Donge, Amer, Nieuwe Merwede (tot Moerdijk), Boven-Merwede, het Oude Maasje en de Biesbosch in het gebied van de Directie Benedenrivieren. De overige riviergedeelten in het gebied van laatstgenoemde Directie zullen worden gekaarteerd op schaal 1 2000 (benedenstrooms van Krimpen a/d Lek, Gorinchem en Moerdijk) Bladindeling: De bladen liggen niet meer noord-zuid gericht, doch worden ingedeeld op de richting as-rivier, met een kleine oveflap op de omliggende bladen. Wanneer van bepaalde riviergedeelten uit andere hoofde kaarten gemaakt zijn, of zullen worden, van voldoende kwaliteit en inhoud, zal de rivierkaart achterwege blijven. Bladformaat: Hiervoor werd het formaat B 5 gekozen als het meest handige en bruikbare (58 X 100 cm buitenkant kader). Bladnummering: Voor een rivier of een gedeelte daarvan is een honderdtal nummers gereserveerd: Boven-Rijn en Waal 101 t/m 127; Nederrijn en Lek 201 t/m 224;.Maas, Bergsche Maas, Oude Maasje, Afgedamde Maas, Donge, Amer, Nieuwe Merwede en de Biesbosch N 301 t/m 376; IJssel (Gelderse) en Zwarte Water c.a. 401 t/m 437; Nieuwe Maas, Scheur en Nieuwe Waterweg 501 t/m 528; Hollandsche IJssel 601 t/m 611; Beneden Merwede, Oude Maas, Noord, Dordtsche Kil en Spui 701 t/m 773; Hollandsch Diep, Haringvliet en ged. Volkerak 801 t/m 893. De bladseries beginnende met de cijfers 1 t/m 4 hebben betrekking op de kaarten, 1 Chef Kartograaf, afdeling Rivierkaart van de Meetkundige Dienst van de Rijks waterstaat te Delft. K.N.A.G. LXXXI 9

Kartografie | 1964 | | pagina 17