488 KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Dr. F. J. Ormeling, Voorzilter, Kamplaan 21, Groningen; Dr. J. J. C. Piket, Secre- taris, St. Annastraat 418, Nijmegen; M. de Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Drs. W. F. Heinemeyer, Amster dam; W. F.'den Hengst, Delft; Dr. ir. C. Koeman, De Bilt; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid: J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. H. Th. Verstappen; Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, VoorzilterDr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, St. Annastraat 418, Nijmegen, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: 10, Institutionele leden f 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. f 5,en 20,—. Junior leden en Studenten f 5, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Höudringelaan 28, Bilthoven. AANKONDIGING EN RECTIFICATIE Kartografendag In plaats van een Kartografendag en vaktentoonstelling op 4, 5 en 6 nov. 1964 organiseren de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie en de Kartografische Sectie op een dag, nl. op 11 december, gezamenlijk de Nederlandse Kartografendag in het Laboratorium voor Geodesie en Landschapstech- niek te Wageningen. RECTIFICATIE In het artikel 'Het gebruik van plans en topografische kaarten bij een sociaal-economisch bureau van een stedebouwkundige afdeling' in de vorige aflevering, juli 1964 is in het onderschrift van afb. 10 een fout geslopen. Zoals uit de tekst op blz. 390, alinea 3, reeds blijkt stelt kaartje D van afb. 10 voor: het verkeer van de gehele dag, dus van 7-19 nur en niet zoals was vermeld van 19-7 uur. INHOUD Kartografie:488 Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen- 488 Rectificaties488 Artikelen: Enkele kartografische aspecten van de bodemkaart van Nederland 1 50 000 (met 6 afb.) J. P. Heerema en G. G. L Steur 489 Verslag van de Kartografische Studiedagen 1964. P. W. Geudeke502 Uit de tijdschriften: Buitenlandse periodieken, 503. Tijdschrift van de Belgische Vereni- ging voor Aardrijkskundige Studies; Acta Geographica; Revue de Geographie alpine; Allgemeine Vermessungsnachrichten; Berichte zur deutschen Landeskunde; Erdkunde; Kartografische Nachrichten; Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen; Geo- grafiska Annaler; Geographical Bulletin; The Geographical Journal; Scottish Geographical Magazine; Photogrammetric Engineering; The Professional Geographer; Surveying and Mapping. Aankondigingen505 Nieuwe atlassen, 505. Kaarten, 505. Publicaties, 507. Rijkswaterstaat Meetkundige Dienst, Rivierkaarten, 508. Topografische Dienst, 508.

Kartografie | 1964 | | pagina 2