114 Photogrammetric Engineering. Falls Church. The Canadian Surveyor. UIT DE TIJDSCHRIFTEN The Cartographic Journal. London. De British Cartographic Society, opgericht in 1963, heeft eveneens het initiatief genomen tot het publiceren van een eigen periodiek. De eerste aflevering van dit smaakvol uitgevoerde en veelbelovende tijdschrift verscheen in juni 1964 (Vol. 1, no. 1). Een körte greep uit de inhoud geeft blijk van de veelzijdigheid van deze periodiek. L. D. Carmichael, Experiments in Relief Portrayal (relief-weergave op kaarten; met acht illus- traties); L. N. Pascoe, Some Problems on Charts (productie en revisie van nautische kaarten); H. Fullard, The Construction of Globes\ F. E. Shashoua, The Electrofax Color Map Copier\ D. H. Maling, Cartography as an University Discipline-, R. A. Gardiner, Typographie Require- ments of Cartography. Geography. London. E. Jones rieht in The mapping of social data in Britain (Vol. XLIX, pt 3, 1964) de aandacht op grootschalige bevolkingskaarten en vervolgens op soortgelijke kaarten in enige atlassen (o.m. de Atlas of Britain The Geographical Review. New York. Een inventarisatie van de ruimte-fotografie wordt opgemaakt door J. B. Bird en A. Morrison in Space photography and geographical applications (Vol. LIV, no. 4, okt. 1964). Als een van de geografische toepassingen behandelen de auteurs de mogelijkheid om met behulp van ruimte-foto's het oppervlak van aarde, maan of andere hemellichamen in kaart te brengen. De uitgebreide lite- ratuur-opgave verdient een speciale vermelding (64 nummers). Met het oog op het lOde Internationale Congres voor Fotogrammetrie (Lissabon, sept. 1964) werd in Vol. XXX, no. 4, juli 1964, het General Report van Commissie II van de International Society of Photogrammetry afgedrukt. Dit rapport, samengesteld door A. L. Nowicki, C. E. Kowalczyk en J. H. Wickham, geeft een overzicht over de activiteiten in de periode 1960-1964 (van alle nationale organisaties) op het gebied van de fotogrammetrische kaartering. The Professional Geographer. Washington D.C. Enkele aspecten van de automatische vervaardiging van thematische kaarten worden behandeld in Geographie ordening of 'Information: new opportunities (Vol. XVI, no. 4, juli 1964). Een uit- eenzetting van nieuwe mogelijkheden op het gebied van de codering en programmering. Surveying and Mapping. Washington D.C. De afleveringen 2 en 3 van jaargang XXIV (1964) leveren naast een overvloed van geodetische informatie ook enige meer kartografisch georienteerde artikelen op. In de eerste plaats in no. 2 (juni 1964) van L. I. Hasemann, Rapid military mapping (vervaardiging van kaarten voor mili- tairen) en van R. B. Rollins, Printing management for maps and charts (aspecten van de moderne reproductietechniek) No. 3 (sept. 1964) biedt de volgende lezenswaardige artikelen. H. A. Karo, Progress in inter national cartography, een beschouwing over de internationale samenwerking op het gebied van de geodesie, fotogrammetrie en kartografie; O. S. Hansen, Map requirements for water resources development in foreign aid programs, de behoefte aan kaarten, op verschillende schalen, bij de voorbereiding en uitvoering van ontwikkelingsprojecten; R. C. Miller, Mapping in Iran, de ver vaardiging van een kaartwerk 1 250 000 met behulp van luchtfoto's (1 50 000) door de Army Map Service. G. Mc. Grath geeft in Vol. XVIII, no. 2, juni 1964 enkele suggesties met betrekking tot de keuze van Symbolen en Signaturen voor de weergave van de vegetatie: The identification of Symbols to represent Vegetation on topographic maps. Soviet Geography. New York. Twee artikelen in Vol. V, no. 7, sept. 1964 betreffen kartografische onderwerpen. A. G. Isa- chenko, The landscape map of the USSR deelt reeds een en ander mede over een nog niet ge- publiceerde kaart 1 4 000 000 met de landschappelijke (fysisch-geografische) indeling van de Sovjet Unie. K. A. Salischev behandelt in Integraled regional geographic atlases de productie van regionale atlassen in de Sovjet Unie in de periode 1961-1964, wijst op de onvoldoende coördinatie op dit gebied en bespreekt het atlas-programma voor de körnende jaren.

Kartografie | 1965 | | pagina 20