218 KART OGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Prof. dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Bachlaan 39, Hilversum; Dr. J. J. C. Piket, Secre- taris, St. Annastraat 418, Nijmegen; M. DE Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Ledert: Drs. W. F. Heinemeyer, Amster dam; W. F. den Hengst, Delft; Dr. ir. C. Koeman, De Bilt; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid: J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, VoorzitterDr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, St. Annastraat 418, Nijmegen, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. f 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: f 12, Institutionele leden f 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 6,en 20,Junior leden en Studenten 6, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. BENOEMING DR. IR. C. KOEMAN TOT LECTOR Met ingang van 1-1-1965 werd Dr. ir. C. Koeman benoemd tot gewoon lector in de Kartografie en de Geschiedenis van de Kartografie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. AANKONDIGING De jaarlijkse ledenvergadering van de Kartografische Sectie zal op vrijdag 21 mei 1965 worden gehouden te Nijmegen, in het Geografisch Instituut der Katholieke Universiteit aldaar. Nadere mededelingen volgen per circulaire. INHOUD Kartografie .217 Kartografische Sectie. Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen218 Artikelen De tweede algemene vergadering en technische conferentie van de International Carto- graphic Association in London en Edinburgh, van 27 juli tot 4 augustus 1964 219 Het 150-jarig bestaan van de Topografische Dienst J. A. C. E. van Roermund 225 BesprekingenCartactual-Topical Map Service-Quarterly (P. W. Geudeke) 229 Vit de tijdschriften230 Petermanns Geographische Mitteilungen; Erdkunde; Kartographische Nachrichten; Nach richten aus dem Karten- und Vermessungswesen; Der Polygraph; Informationen des Institutes für Raumforschung; Geographisches Taschenbuch; Annales de Geographie; Bulletin du Comite Frangais de Cartographie; Bulletin de Societe Frangaise de Photo- grammetrie; Journal of the Czechoslovak Geographical Society; Geography; Surveying and Mapoing; Photogrammetric Engineering; Journal of Geography; Geography and Map Division Bulletin; The Australian Geographer; Cartography. Aankondigingeti Nieuwe Atlassen, 232. Kaarten, 232. Publicaties, 234. Topografische Dienst, 234. 232 f

Kartografie | 1965 | | pagina 2