408 KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Prof. dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Bachlaan 39, Hilversum; Dr. J. J. C. Piket, Secretaris, St. Annastraat 418, Nijmegen; M. DE Smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Ledert: Drs. W. F. Heinemeyer, Amsterdam; W. F. den Hengst, Delft; Dr. ir. C. Koeman, De Bilt; F. W. Michels, Amsterdam; Drs. P. Pronk, Wassenaar. Ere-lid: J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. ir. C. Koeman, Secretaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van t Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, VoorzitterDr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie ad reswij zigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, St. Annastraat 418, Nijmegen, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: f 12, Institutionen leden 40,Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. f 6,en f 20,Junior leden en Studenten 6, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. INHOUD Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen408 Artikelen: Het ontstaan en de geschiedenis, de functie en de betekenis van de Waterstaats- kaart en de kartografische aspecten ervan The origin and history, functions and signifi- cance of the Water-control map of the Netherlands, and its cartographic aspects (met 17 figuren en een summary) J. van der Kley409 Besprekingen: Bodemkaart van Nederland 1 200 000 (A. J. W. en C. Koeman), 429- Schoolwandkaarten (J. Schokkenkamp), 431. Kartenverzeichnisse der Landesver messungsämter und des Instituts für Angewandte Geodäsie (J. Schokkenkamp), 432. Lister, R., How to identify old maps and globes (C. Koeman), 432. Vit de tijdschriften433 Revue Beige de Geographie; Berichte zur deutschen Landeskunde; Erdkunde; Karto graphische Nachrichten; Petermanns Geographische Mitteilungen; Vermessungstechnik; The Pakistan Geographical Review; Norois; Bulletin du Comite Francis de Cartographie. Aankondigingen434 Nieuwe Atlassen, 434. Kaarten, 434. Publicaties, 435. Topografische kaarten Neder- landse Antillen, 435. Rijkswaterstaat meetkundige dienst, 435.

Kartografie | 1965 | | pagina 2