74 KARTOGRAFISCHE SECTIE Bestuur: Prof. dr. F. J. Ormeling, Voorzitter, Bachlaan 39, Hilversum; Dr. J. J. C. Piket, Secretaris, St. Annastraat 418, Nijmegen; M. de Smit, PenningmeesterLaan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Drs. J. E. Romein, Vice-Voorzitter, Groet; Leden: Drs. W. f! Heinemeyer, Amsterdam; W. F. den Hengst, Delft; Dr. ir. C. Koeman, De Bilt; Drs. P. Pronk, Wassenaar; G. D. Raasveldt, 's-Gravenhage. Ere-lid; J. Schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-Commissie: Dr. ir. C. Koeman, Secrelaris. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter, Dr. ir. C. Koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kart. Sectie (adreswijzigingen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, St. Annastraat 418, Nijmegen, gericht te worden. Losse nrs. en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Prijs van de losse nrs. f 1,50 per aflevering. Jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie: Gewone leden: f 12, Institutionen leden 40,—. Voor leden die tevens lid zijn van het K.N.A.G. zijn deze bedragen resp. 6,en f 20,Junior leden en Studenten f 6, Verzoeke alle kopij, advertentie-opdrachten en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie- Secretariaat van het T.A.G., Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. INHOUD Samenstelling Bestuur en Bestuursmededelingen74 Artikelen: Het terrein, het landschap, en de topografische kaart 1 25 000 van Nederland J. J. C. Piket Besprekingerr. Bonacker, Wilh., Begleitwort zur Faksimile Ausgabe der Tabula Geo graphica totius S. Imperii Romani vom Jahre 1690 von Johann Ulrich Müller (C. K.), 85. - Knorr, Herbert, Die Herausarbeitung der Landschaftsformen in der neuen 'Topo graphischen Übersichtskarte 1 200 000' von Deutschland (J. Schokkenkamp), 85. Berichten uit de Kartografie-, Verslag van de achtste Kartografendag van de Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap gehouden op 10 december 1965 in 'Het oude Hof (voormalig paleis Noordeinde), Den Haag 86 Uit de tijdschriftengg Geographische Rundschau; Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen; Geo graphische Berichte; Leipziger Geographische Beiträge; Petermann's Geographische Mit teilungen; East African Geographical Review; Annais of the Association of American Geographers; Photogrammetric Engineering. Aankondigingen Nieuwe Atlassen, 88; Kaarten, 89; Publicaties, 89; Rijkswaterstaat Meetkundige Dienst, Rivierkaarten, 89; Topografische Dienst, 90. EXCURSIE NAAR PARIJS In plaats van de studiedagen die de Kartografische sectie jaarlijks organiseert zal van 12 t/m 15 april 1966 een bezoek aan het Institut Geographique National en aan het Institut Francais du Petrole gebracht worden. Nadere berichten hierover zijn in het Kaartbulletin opgenomen.

Kartografie | 1966 | | pagina 6