470 BERICHTEN UIT DE KARTOGRAFIE geval is. Drs. Heinemeyer vreest echter dat de door het K.N.A.G. aan de Kartografische Sectie toebedachte Status van 'afdeling' een beperking t.o.v. de huidige situatie zal inhouden. In dat geval verdient het wellicht overweging algehele zelfstandigheid na te streven. Ir. van Roermund betoogt dat zulks echter slechts mogelijk is indien de financiele positie van de K.S. hecht genoeg zal zijn, de uitgave van het tijdschrift gegarandeerd zal zijn en de internationale contacten behouden zullen blijven. Er is nog geen zekerheid over de toekomst van het tijdschrift Kartografie. Het gevaar dreigt dat men na de fusie der Geografische tijdschriften de kartografische artikelen, naar gelang van hun aard zal verdelen over het T.E.S.G. en het A.G.T.. De redacteur van 'Kartografie', Dr. Koeman, acht het noodzakelijk dat alle kartografische artikelen in een tijdschrift komen; verspreiding ervan bemoei- Iijkt de documentatie en de bundeling van overdrukken. Het zelf exploiteren van een tijdschrift zou een zware financiele belasting vormen voor een zelf- standige kartografische vereniging, en zou dus leiden tot een hoge contributie. Voor Kaartbulletin zullen er echter ook na de reorganisatie voldoende bestaansmogelijkheden zijn. Een blijvende band met het K.N.A.G. schept volgens sommigen ook een mogelijkheid tot mede- zeggenschap in de bestemming van de opbrengst van de verkoop der kaartendoubletten uit het bezit van het K.N.A.G.. De heer Hagen daarentegen acht groter binding met de geödeten gewenst. In een onderhoud tussen de oprichters der kartografische sectie en Prof. Roelofs, in 1958, bleek dat de kartografen welkom zouden zijn in de kring der geödeten. Vöör er over de positie van de Kartografische Sectie een besluit zal worden genomen zal eerst een Iedenvergadering worden bijeengeroepen; de meeste aanwezigen voelen zo blijkt uit een opiniepeiling voor een oplossing als bepleit door Ir. van Roermund, t.w. een samengaan met het K.N.A.G. mits voldoende bewegingsvrijheid wordt ge garandeerd en in het andere geval zelfstandigheid, mits voldaan wordt aan de eerder genoemde voorwaarden. Bestuursverkiezing. Drie bestuursleden treden afDrs. P. Pronk, op verzoek wegens ziekte; hij Steide zieh niet meer herkiesbaar. Aftredend en wel herkiesbaar waren Drs. W. Heine meyer en Dr. J. J. C. Piket. Het bestuur Steide de heer A. van der Waag voor als vervanger van Drs. P. Pronk. Door een aantal leden waren schriftelijk als tegencandidaten gesteld: Drs. G. F. Willems en de heer A. Karssen; in een begeleidend schrijven motiveerden zij het stellen van tegencandidaten met het uiten van de wens tot een ruimere vertegenwoordiging van de practisch werkzame kartografen in het bestuur. De voorzitter lichtte het bestuursvoorstel toe: herverkiezing van Drs. Heinemeyer is wenselijk daar dit in Amsterdam woonachtig bestuurslid onmisbaar is als contactpersoon bij de voorbereiding van de Internationale Kartografische Conferentie 1967. De her verkiezing van Dr. Piket is wenselijk daar hij als secretaris eveneens een taak heeft bij de voor bereiding van genoemde conferentie. De vergadering herkoos nu bij acclamatie Dr. Piket als be stuurslid. De voorzitter vervolgde met op te merken dat de heer van der Waag werd voorgedragen als bestuurscandidaat daar hij als medewerker van het I.T.C. te Delft eveneens als contactpersoon van veel nut kan zijn voor de Kartografische Sectie en bij de organisatie van de conferentie 1967. De voorzitter betoogde verder dat bij bestuurscandidaten zowel bereidheid als geschiktheid om ver- antwoording te dragen aanwezig moeten zijn. Men dient over aanleg, vakkennis en over een apparaat te beschikken nodig om z'n taak als bestuurslid goed te kunnen vervullen. Ir. van Roermund merkte op dat z.i. een bestuurswisseling momenteel ongewenst zou zijn daar de bestuursleden thans ingewerkt zijn in de Problemen verbünden aan de voorbereiding van de conferentie 1967. Sommigen ondersteunen deze gedachte, anderen stellen uitbreiding van het be stuur voor. De voorzitter schorst nu de vergadering tot na de middagpauze. Te 14.45 uur wordt de vergadering heropend. De voorzitter heeft inmiddels informeel contact gehad met de stellers der tegencandidaten met als resultaat een compromisvoorstel: de tegencandida- tuur Karssen wordt ingetrokken en het bestuur neemt de candidatuur Drs. Willems over. Deze zal als bestuurslid met name oog moet hebben voor de belangen van de kaarttekenaars en andere practisch werkzame kartografen en hij zal daartoe contact onderhouden met de heer Karssen. De drie volgende voorstellen komen nu in stemming en worden achtereenvolgens zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: 1. herbenoeming van Drs. Heinemeyer en benoeming van de heer van der Waag tot be stuurslid; 2. uitbreiding van het bestuur met een lid, benoeming daartoe van Drs. Willems; 3. instelling van een commissie, onder voorzitterschap van de heer Karssen, met als taak zieh te beraden op de speeifieke belangen van de kaarttekenaars. De voorzitter dankt en prijst, na goedkeuring van bovengenoemde voorstellen door de vergadering,

Kartografie | 1966 | | pagina 20