2. Wetenschappelijke en technische bijeenkomsten. De tijdstippen dezer bijeen- komsten vallen evenals die der Algemene Vergaderingen samen met de iGU-con- gressen. Zij worden beschouwd als onderdelen van het Congresprogramma en staan derhalve open voor allen die aan het congres deelnemen. Aanmelding voor deze bijeenkomsten is niet onderworpen aan de goedkeuring der nationale organi- saties; zij kan individueel, rechtstreeks geschieden op de gebruikelijke formulieren op analoge wijze als voor het gehele congres of voor andere onderdelen daarvan. De vorige bijeenkomst van deze aard vond plaats in 1964 te Edinburgh; de volgen- de zal worden gehouden in december 1968 te Roorkee in India, direct na afloop van de Algemene iCA-Vergadering te New Delhi. 3. De aanstaande Conferentie te Amsterdam behoort tot een derde groep die men kan betitelen als tussentijdse bijeenkomsten. Zij worden georganiseerd op tijd stippen halverwege de iGU-congressen. Evenals deonder punt2 genoemde, behoren deze bijeenkomsten tot de zuivere vakbesprekingen, waarop door middel van voor- drachten en discussies bepaalde problemen onder de loupe worden genomen en de resultaten van de iCA-studiegroepen worden besproken. Teneinde een herhaling te voorkomen van het symposium te Edinburgh (1964) waar het aantal Angelsak- sische deelnemers de anderen numeriek verre overtrof en een aantal lidstaten niet aan zijn trekken kwam, heeft het iCA-bestuur besloten: 1. het totaal aantal afge- vaardigden te Amsterdam te beperken tot 200, en 2. elke lidstaat in principe niet meer dan 6 plaatsen aan te bieden. Voorts is vastgesteld dat indien bepaalde landen van de 6 aangeboden zetels geen gebruik maken en niet meer dan bijv. 1-2 afge- vaardigden wensen te zenden, de opengevallen plaatsen kunnen worden toege- wezen aan andere lidstaten tot een maximum van 25 per land. Behalve de 200 afgevaardigden worden de lidstaten in de gelegenheid gesteld waarnemers te zenden. Deze categorie deelnemers dient zieh echter van deelneming aan de discussie te onthouden. Elet aantal waarnemers is afhankelijk gesteld van de beschikbare accommodatie. Voor Amsterdam is een maximum van 10 per lidstaat aangehouden terwijl voor Nederlandse waarnemers die zieh niet voor het gehele pro- gramma doch slechts voor enkele zittingen interesseren, in beperkte mate de moge- lijkheid van partiele deelneming is opengesteld. Tenslotte zijn ook niet iCA-landen uitgenodigde waarnemers naar deze Conferentie af te vaardigen. Teneinde een zo groot mogelijke garantie te kunnen bieden voor het welslagen van de Conferentie heeft het ICA-bestuur de selectie van afgevaardigden en waar nemers in handen gelegd van de vertegenwoordigende nationale organisaties. Op deze wijze is getracht te bereiken dat alleen zij die representatief worden geacht voor de kartografie in hun land als afgevaardigde aan de conferentie te Amsterdam zullen deelnemen. Het ligt in de verwachting dat deze maatregel niet zal nalaten invloed uit te oefenen op de discussies. Tenslotte heeft het ICA-bestuur directieven uitgegeven voor de wijze van verga- deren. Hoewel in de wereld der kartografie zieh een duidelijke verdeling in tweeen aftekent, in topografische en thematische kartografie, acht het ICA-bestuur het moment nog niet gekomen over te gaan tot splitsing van de conferentie in sectie- vergaderingen, zoals bij de IGU-congressen. Daarom zal ook te Amsterdam worden vastgehouden aan plenaire zittingen, tijdens welke vertegenwoordigers der onderscheiden specialismen voor het forum der gezamenlijke vakgenoten op- 78

Kartografie | 1967 | | pagina 5