Uit de tijdschriften Aankondigingen Petermanns Geographische Mitteilungen Onder de titel Die kartographische Zeitschriften der Erde pleit K. a.salistschew in aflevering 2, jaargang 1966, van dit tijdschrift voor een grotere mate van coördinatie tussen de nationale, karto- grafische organisaties enerzijds en tussen kartografen en geografen anderzijds. Dit zou kunnen leiden tot een meer uniforme en gecombineerde vorm van publiceren, die een deel van de thans jaarlijks verschijnende (2000) artikelen over kartografische onderwerpen overbodig zou maken. In aflevering 4, jaargang 1966, is in de rubriek Kartographie een historisch-kartografische bij- drage van G. engelmann opgenomen: Das Seekartenwerk des Heinrich Berghaus, met een uit- voerig bibliografisch overzicht. Geodezja i Kartografia Een uitgebreide verhandeling over de esthetische en functionele aspecten van het gebruik van kleuren in de kartografie verscheen in Tom xv, nummer 4, 1966, van dit poolse tijdschrift. Deze bijdrage van a. makowski bevat vele afbeeldingen en diagrammen; met een samenvatting in het frans. Bulletin of the Geographica! Survey Institute De vervaardiging van bodemgebruikskaarten en land-klassificatiekaarten is in Japan met grote voortvarendheid ter hand genomen. m.takasaki, m.shiki en y.takehisa berichten hierover in The land Classification survey by geographers in Japan (Vol XII, Part 1,1966). In dit artikel zijn o.m. opgenomen (1) legendes voor 125 000 en 150 000 Landform Classification Map en voor 150000 Land Use Map en (2) overzichten van beschikbare kaarten en rapporten. Cartography Enkele interessante artikelen uit Volume VI, no. 1, 1966 van dit tijdschrift zijn: l.c.milson, The airborne profile recorder, N. L. G. Williams, The Oxford System of automatic cartography en H. bolt, The care for urban cartography. NIEUWE ATLASSEN Africa Atlas Een eenvoudige atlas van het werelddeel Afrika, samengesteld door a.farriday. 80 blz. kaarten en tekst; formaat 25 x 19 cm. Macmillan, London 1966. Atlas der Steiermark Een losbladige, regionale atlas, samengesteld en uitgegeven door de Steiermärkischen Landes regierung, met medewerking van de Naturwissenschaftlichen Vereins für Steiermark. In januari 1967 werd de eerste aflevering gepubliceerd. Formaat 52 x 36i cm; prijs ca/165, Deutscher Generalatlas Een zeer uitvoerige auto-atlas met toeristische informaties. 118 blz. kaarten; 30 blz. stadsplatte- gronden; 262 blz. plaatsnamenregister. Formaat 29 x 38 cm. Prijs ca/76,Mairs Geographi scher Verlag, Stuttgart 1967. Herder Handatlas Deze nieuwe handatlas, uitgegeven onder leiding van c.troll, bevat geografische overzichts- kaarten (76), thematische kaarten (154), satelliet- en luchtfoto's, en uitgebreide encyclopedische informatie. Formaat 41 X 55 cm. Verlag Herder, Freiburg-Basel-Wien 1967. Meyers Neuer Geographischer Handatlas Een tweede nieuwe handatlas in dezelfde stijl als de hierboven genoemde uitgave. 146 blz. kaarten; K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift I 1967) Nr. 2

Kartografie | 1967 | | pagina 13