Uit de tijdschriften Kartographische Nachrichten De ontwikkeling van de ruimtevaart brengt ook voor de kartografie grote gevolgen met zieh mee. Op uitvoerige wijze wordt dit toegelicht door k. h. meine in Weltraum-Kartographie. In Jahrgang 16, Heft 6 (pp. 205-221) van dit tijdschrift. Mitteilungen der Österreichischen Geographischen Gesellschaft De betekenis van het Internationales Jahrbuch für Kartographie voor de 'Kartenwissenschaft der Gegenwart und Zukunft' wordt door e. arnberger kritisch geanalyseerd (Band 107, Heft 3). Petermanns Geographische Mitteilungen Een lijst van alle kartografische tijdschriften en andere tijdschriften, waarin van tijd tot tijd be- langrijke kartografische artikelen verschijnen, werd samengesteld door k. a. salichtchev en ge- publiceerd in Jahrgang 1966, 2.Quartalsheft. Bildmessung und Luftbildwesen Over de betekenis en vervaardiging van orthofotokaarten versehenen in dit fotogrammetrische tijdschrift onlangs de volgende bijdragen van w. beck Zur Synthese von topographischen Karten, Orthophoto und Orthophotokarte (34.Jahrgang, Heft 3, 1966, pp. 91-98) en Reproduktions und drucktechnische Nachbildung und Umgestaltung von Orthophoto's (35.Jahrgang, 1967, Heft 1, pp. 3-8). Dit laatste artikel gaat vergezeld van een instruetieve bijlage met foto's. RA K - Information In de nieuwste aflevering van dit mededelingenblad van Rikets Allmänna Kartverk (nr. B 9, 1966) zijn bijdragen opgenomen van l. asplund over de geodetische werkzaamheden van de officiele kaarteringsdienst in Zweden (pp. 1-9) en van a. smedberg over de inrichting van een nieuw fotografisch laboratorium bij deze dienst (pp. 10—18). Met vele illustraties. Bulletin du Comite Francais de Cartographie In Fascicule No. 30 (1966, nr. 4) een bijdrage van k. a. salichtchev over de ontwikkeling van de thematische kartografie in de Sovjet-Unie(pp. 135-141). Deze aflevering bevat verder een be- schouwing van m. p. rey over de toepassing van kleuren bij de kaartering van biogeografische ver- schijnselen (pp. 142-146). In Fascicule No. 31 (1967, nr. 1) behandelt f. de dainville de historische ontwikkeling van karto grafische Symbolen en Signaturen (pp. 164-166). Enige ontwerpen voor automatische hoogtelijnen- kaartering, bij de Societe de Precision Mecanique labinal voor het ign ontwikkeld, worden be- sproken door m. p. anzoli (pp. 173-175). The Cartographie Journal Uit de gevarieerde inhoud van Volume m, nr. 2 (1966) van dit tijdschrift is een viertal artikelen het vermelden waard. Allereerst een uitgebreid overzicht, samengesteld door g. petrie, van automatische kaarterings- systemen (pp. 60-73). De weergave van de vegetatie op topografische en planimetrische kaarten K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift I (1967) Nr. 4

Kartografie | 1967 | | pagina 15