Uit de tijdschriften Binnenlandse Periodieken Geodesia In aansluiting op een gelijkluidende bijdrage in jaargang 1961 van dit tijdschrift bespreekt m. j. j. flink een aantal nieuwe Tekeningdragersdie sindsdien in de handel zijn gekomen (juni-nummer 1967, pp. 119-123). De betekenbaarheid en gemiddelde werking van verschillende soorten gewa- pend papier en kunststof-tekeningdragers zijn door F. uitvoerig onderzocht. Resultaten van dit onderzoek worden duidelijk en beknopt vermeld. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde De betekenis van kaarten voor het pianologisch onderzoek kwam ter sprake op het N.L.F. Congres - november 1966. Een voordracht over dit onderwerp van m. p. blaauw is afgedrukt in jaargang 83, nr 3 (januari 1967) onder de titel Verstedelijking en ons kaartmateriaal (pp. 159-167). Buitenlandse Periodieken Kartographische Nachrichten De relatie tussen het landschap en de topografische kaart wordt in Heft 3, 1967, door h. Müller aan de orde gesteld onder de titel Die Landschaftsdurchmusterung topographischer Karten. Een drietal bladen van de topografische kaart 1 50 000 wordt uitvoerig geanalyseerd. RAK - Information Rikets Allmänna Kartverk (Stockholm) verstrekt door middel van dit fraai uitgevoerde mede- delingenblad vrijwel uitsluitend informatie over kaarteringsactiviteiten in Zweden. In Nr B 10 (1967) vindt men een uitvoerig overzicht over de stand van de topografische kaartering t. dalin, pp. 1-21) en van de luchtfotografie (e. welander, pp. 22-25); met vele kaarten. Bulletin du Comite Franfais de Cartographie In het vak-technische gedeelte van Fascicule no 32 (1967, no 2) komen de volgende onderwerpen ter sprake: Mme j. beaujeu-garnier bespreekt een aantal vraagstukken, welke zieh voordoen bij de redac- tionele voorbereiding en de kartografische vormgeving van grote, thematische atlassen. In Atlas nationaux et atlas regionaux wordt daartoe de aandacht gevestigd op de nieuwe 'Atlas de Paris et de la Region Parisienne' (pp. 199-201); met fragment. De problematiek van vegetatie-kaarten wordt aan de hand van een fragment (carte phyto- ecologique 1 200 000) uiteengezet door c. floret wat betreft redactie en ontwerp (pp. 202-204) en door g. ducousso wat betreft uitvoering en reproduetie (pp. 205-206). Tenslotte geeft g. alinhac inlichtingen over de opleiding van (vrouwelijke) kartografische tekenaars bij het Institut Geographique National in Parijs (pp. 207-208). Journal of Geography De bijdrage van p. d. McDermott Map use in our schools in jaargang 66, 1967, 1967, nr 2 kan vooral aardrijkskunde-leraren ter lezing aanbevolen worden. Reeds een oppervlakkige vergelijking met de situatie in omringende landen maakt duidelijk, dat de grote rijkdom van kaart en atlas bij het aardrijkskunde-onderwijs in Nederland niet ten volle benut wordt. Surveying and Mapping De nieuwste ontwikkelingen op het gebied van de kaartvervaardiging worden vooral in de Ver- enigde Staten uitvoerig beproefd. In Volume XXVII, Nr 1, maart 1967, bespreekt c. f. fuechsel Current trends in cartography in the United States (pp. 35-39). De auteur schenkt aandacht aan de K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift I 1967) Nr. 5

Kartografie | 1967 | | pagina 18