Aankondigingen Aankondigingen 437 volgende onderwerpenautomatisering, graveren op plastic (negative scribing), kaartherziening en fotokaarten (m.n. pictomaps). De historische ontwikkeling van de kaartering in Canada wordt in dezelfde aflevering van dit tijdschrift behandeld door d. w. thomson in The history of surveying and mapping in Canada (pp. 67-72). Photogrammetric Engineering Over het onderwerp automatisering kan men in de laatste afleveringen van dit fotogrammetrische tijdschrift verscheidene bijdragen vinden. In Volume XXXII, Nr 6, november 1966, worden door l. l. rall onder de titel Geographie Data Processing nieuwe methodes en apparatuur voor het verzamelen en verwerken van geografische informatie besproken (pp. 978-986). e. f. burzynski geeft in Unamace tests (Vol. XXXIII, Nr 3, maart 1967,pp. 273-277) het resultaat van proefnemingen met een volledig geautomatiseerd kaarteer-systeem (UNAMACE Universal Automatic Map Compilation Equipment) in een 'produetion environment'. Uit deze proefne mingen blijkt, dat dergelijke Systemen spoedig op economisch verantwoorde wijze toegepast kun- nen worden. j. b. theis bespreekt in Automation at AMS (Vol. XXXIII, Nr 6, juni 1967) het experimenteel onderzoek dat verricht wordt bij de Army Map Service betreffende de mogelijkheden van automa tisering. Hierin komt o.m. de toepassing van 'laser' bij het opnemen van terreinprofielen ter sprake (pp. 641-648). NIEUWE ATLASSEN Economic and Historie Atlas of Arizona Een regionale, thematische atlas van de Staat Arizona, uitgegeven door de Division of Economic and Business Research en het Department of Geography and Area Development, University of Arizona, Tucson 1966. Historical Atlas of China Een geschiedkundige atlas, samengesteld door a. herrmann en n. ginsburg. Aldine Publishing Company, Chicago 1966. Die beiden deutschen Staaten Een pocket-atlas, waarin Bundesrepublik en D.D.R. behandeld worden. Kartografische bewer- king door w. steinbrück, redactie van het tekstgedeeltek. witthauer. veb Hermann Haack, Geographisch-Kartographische Anstalt, Gotha 1966. PUBLICATIES BARTH, L. Bild und Karte im Erdkunde-Unterricht. Volk und Wissen - Volkseigener Verlag, Berlin 1966. BOSSE, H. Schichtgravur. Ergebnisse des 5.Arbeitskurses Niederdollendorf der Deutschen Gesellschaft für Kartographie- Bibliographisches Institut, Mannheim 1965. 197 bladz. met vele illustraties, 10 bijl. knorr, h. Studie über ein amtliches Kartenwerk im Massstab 1 500000. Deutsche Geodätische Kommission, Reihe B, Heft 131. Verlag des Instituts für Angewandte Geo däsie, Frankfurt am Main 1966. Bericht über die Tätigkeit des Instituts für Angewandte Geodäsie. Dit rapport Over het jaar 1966 geeft een overzicht van de werkzaamheden van dit zeer actieve in- stituut. Verlag des i.f.a.g., Frankfurt a.M., 1967. K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift I (1967) Nr. 5

Kartografie | 1967 | | pagina 19