Mededelingen 88 Mededelingen Atlas of Tasmania Door j. l. davies. De thematische kaarten zijn op de schaal 1:1800000, de topografische over- zichtskaarten 1:500000. Uitgegeven door het Lands and Surveys Department, Hobart 1965. Atlas Antarktiki Deel I heeft als onderwerpen: geschiedenis, topografie, geofysica, geologie, klimaat, glaciologie, oceanografie en biogeografie. De tekst, deel II, zal in 1967 gepubliceerd worden. Uitgegeven door g.u.g.k., Moskou 1966. Atlas of Landforms Opgesteld door j. l. scovel e.a. 168 blz., prijs sh. 75/-, John Wiley and Sons, London 1966. Polska Atlas Geograficany Deze schoolatlas van Polen valt op door de vele goede thematische kaarten. 37 blz. met kaarten, formaat 22 X 32 cm. Uitgegeven door Panstwowe Przeasiebiorstwo Wydawnictw Kartogra- ficznych, Warszawa 1967. EXCURSIE Op 26 en 27 april a.s. organiseert de Kartografische sectie een vak-excursie naar Brüssel en Ant werpen. Bezocht zullen worden het Militair Geografisch Instituut, de kaartenverzameling in de Koninklijke Bibliotheek te Brüssel en het Museum Plantijn-Moretus te Antwerpen. STUDIEDAGEN In de herfstvakantie zullen er studiedagen gehouden worden in samenwerking met de afdeling Onderwijs van het K.N.A.G. over het onderwerp Thematische Kaarten. JUBILEUM 10 JAAR KARTOGRAFISCHE SECTIE Dank zij de medewerking van de Redactie van het Geografisch Tijdschrift zal het oktobernum- mer van het G.T. geheel gevuld worden met artikelen de Kartografie betreffende, naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van de Kartografische Sectie. KN.A.G. Geografisch Tijdschrift II 1968) Nr. 1

Kartografie | 1968 | | pagina 18