Kartografische Sectie De Hoogtekaart van Nederland Van verschillende zijden ts er op aangedrongen meer bekendheid te geven aan de Hoogtekaart van Nederland, die door samenwerking van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat en de Topografische Dienst tot stand komt. Nu deze kaartenserie ongeveer voor de helft gereed en leverbaar is, lijkt het ogenblik gunstig om hierover nadere informaties te verstrekken. Voorgeschiedems Hoewel Nederland in vergelijking met de omringende landen als zeer vlak kan worden gekenmerkt, is het er in het verleden toch nooit van gekomen een volledige en homogene hoogtekaart samen te stellen, welke aan redelijke eisen van nauw- keurigheid voldoet en tevens toegankelijk is voor ieder die in hoogtegegevens geinteresseerd is. Deels komt dit voort uit het feit, dat tussen de verschillende in hoogtemeting gei'nteresseerde instanties in de praktijk dikwijls heel weinig samen werking bestond, terwijl uitwisseling van gegevens tot de uitzonderingen behoorde. Het ongelijk gericht zijn der belangen zal hierbij dikwijls wel een rol hebben ge- speeld. Daardoor kon het voorkomen, dat bepaalde gebieden in de loop der jaren MEDEDELINGEN NO. 38 Bestuur: Prof. dr. f.j. ormeling, Voorzitter, Bachlaan 39, Hilversum; Dr. j.j.c. piket, Secretaris, St. Annastraat 418, Nijmegen; m. de smit, Penningmeester, Laan van Poot 124,'s-Gravenhage, giro 484407; Leden: Drs. w. f. heinemeijer, Amsterdam; w. f. den hengst, Delft; Dr. ir. C. koeman, De Bilt; g. d. raasveldt, 's-Gravenhage; Drs. j. e. romein, Groet; a. van der waag, Delft; Drs. G. f. Willems, Amsterdam. Ere-lid: j. schokkenkamp, 's-Gravenhage. Sub-Redactie-CommissieDr. ir. c. koeman. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: Mr. b. van 't hoff, Burnierstraat 42, 's-Gravenhage, Voorzitter-, Dr. ir. c. koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Alle correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kartografische Sectie (adreswijzigin- gen etc.) dient uitsluitend aan het Secretariaat, St Annastraat 418, Nijmegen, gericht te worden. Lossenrs.en ab. van de 'Mededelingen' kunnen eveneens aangevraagd worden bij het Secretariaat. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-Secretariaat van het Geografisch Tijdschrift, Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Advertentie-kopij zenden aan Intermedia Groningen N.V., Oude Boteringestraat 22, Groningen. J.OOMS Chef van de Topografische Afdeling van de Topografische Dienst, Delft. K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift II 1968) Nr. I

Kartografie | 1968 | | pagina 3