Tien jaren Kartografische Sectie 1958- 68) NOTEN 1. Zie bijv. de Textbände Kartographische Generalisierung, Ergebnisse des 6. Arbeitskurses Niederdollendorf 1966 der Deutschen Gesellschaft für Kartographie; Mannheim 1967. 2. Nederlandse Landmeetkundige Federatie. 3. Post Academiale Vorming. 4. Eventueel uit te breiden tot een werkgroep Structurele Beeiden. 5. George Washington University en de Southern Illinois University in de V.S. en de Universiteit van Moskou. 6. De Remagengroep bestond ultimo 1956 uit p. eibergen, f. w. michels, dr. f. j. ormeling, drs. j. e. romein, j. schokkenkamp en m. de smit. In 1957 trok de heer eibergen zieh terug. drs. w. f. heinemeijer nam zijn plaats in. I. Voordrachten gehouden tijdens de Studiedagen van de KS-KNAG 1958-68 1959 Maarten Maartenshuis, Doorn. Onderwerp: Reliefschaduwing dr. F. Holzel, Einführung in das schattenplastische Geländeverfahren. drs. M. w. beijerinck, Wording, wezen en veranderingen van terreintypen. prof. DR. A. J. pannekoek, De reliefvoorstelling in de kaart. 1960 Huize Carpe Diem, Groet. Onderwerp: Generalisatie prof. dr. A. J. pannekoek, Generalisatie in de kartografie: hoogtelijnen, wateren en wegen, nederzettingen. drs. J. E. romein, Generalisatie van spoorwegen. 1961 Evert Kupersoord, Amersfoort. Onderwerp: Kaart en Kleur H. schiede, 1. Farbanwendung in der Kartographie, 2. Die Farbe im Landkartendruck. j. J. jantzen, De praktische toepassing van kleuren bij de vervaardiging van kaarten van de Stichting voor Bodemkartering. 1962 Evert Kupersoord, Amersfoort. Onderwerp: Kaartschrift en kaartbelettering PROF. dr. G. w. ovink, Leesbaarlieid en schoonheid van letter i.h.b. voor de kartografie. G. pöhlman, Die theoretischen Grundlagen der Beschriftung. h. krijger, Schrift en kleur op kaarten. c. J. Capellen, De Hadego in de kartografie. DR. ir. c. koeman, Mechanisatie van het beschrijven van kaarten. 1963 Studiereis naar B.R.D. 1964 Evert Kupersoord, Amersfoort. Onderwerp: Thematische Kartografie dr. f. j. ormeling, lnleiding in de thematische kartografie. drs. g. f. Willems, Geografische aspecten der thematische kartografie. drs. J. E. romein, Thematische kartografie in nationale atlassen. f. w. michels, Esthetische aspecten der thematische kartografie. ir. P. kluyver, Toepassing van thematische kaarten in de planologie. 1965 Hotel Zonnig Zuiden, Valkenburg (L.). Onderwerp: Kaart en terrein ir. j. a. c. e. van roermund, 1. De weergave van het terrein op de topografische kaart. 2. Van terrein tot topografische kaart. DR. J. J. c. piket, De weergave van het landschap op de topografische kaart, bezien vanuit geografisch standpunt. 1966 Studiereis naar Parijs. 1967 Ernst Sillemhoeve, Lage Vuursche. Onderwerp: Het aanbrengen van het kaartschrift A. H. verroen, Kaartbeschrifting bij het Cartografisch Instituut Bootsma. G. F. Schmidt, De beschrifting van de kaart van Amsterdam. drs. p. w. geudeke, De kaartbeschrifting bij de Topografische Dienst. A. BUS, Kaartbeschrifting bij Wolters-Noordhojf N.V. g. d. raasveldt, Kaartbeschrifting bij de Hydrografische Dienst. j. L. opperman, Kaartbeschrifting bij de Algemene Dienst van de Rijkswaterstaat. b. corver, Het beschriftingssysteem Gudy-O. II. Voordrachten gehouden tijdens de Kartografendagen van de KS-KNAG 1958- 68 Januari 1958 Koninklijk Instituut v. d. Tropen, Amsterdam K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift II (1968)

Kartografie | 1968 | | pagina 17