ingrijpende medische behandeling kort voor het congres - onblusbare werklust, de penningmeester die met grote vakkundigheid de debet- en creditzijde der financiele administratie in het oog heeft gehouden, en zowel debiteur als credi- teur op de juiste wijze heeft benaderd, en niet in het minst de Congresdienst van de Gemeente Amsterdam, die - uiteraard tegen betaling - een perfecte materiele begeleiding van het Congres heeft geboden. Het vertrouwen in Mej. huisken, dat reeds sedert het IGU-Congres van 1938 groot was, is hiermede nog verstevigd. Tot het welslagen van het Congres droegen ook enkele activiteiten bij die wij gaarne vermelden; nl. de tentoonstelling The World on Paper, welke tot stand kwam onder het toeziend oog van de heer koeman en met veel medewerking van Dr. s. h. levie, de samenstelling van de tentoonstellingscatalogus door Mej. de vrij, en de Waterstaatstentoonstelling, die door dit congres haar weg naar Wash ington en Londen heeft gevonden. Door de zorg van Dr. koeman werd de tekst der voordrachten en een verslag van het congres opgenomen in het Internationales Jahrbuch für Kartographie, Band VII, 1967. Ook vermelden wij gaarne de samenstelling van de Mapdocumentation of the Netherlands door het Europees Cartografisch Instituut en N.V. Cartografisch Instituut Bootsma, beide te Den Haag. Voorts verdienen de activiteiten van hen die zorg droegen voor het aantrekkelijke 'Ladies-programm' onze waardering. Wij koesteren de hoop dat de 159 officiele congresdeelnemers en de 69 waarne- mers afkomstig uit de bij de ICA aangesloten landen en de 8 deelnemers uit ove rige landen, in totaal dus 236 deelnemers uit 31 landen door dit congres hun ken- nis en inzicht in de kartografie hebben uitgebreid, en aan ons land aangename herinneringen zullen bewaren. Tot zo ver het verslag. Het Bestuur van de Stichting heeft op 26 September 1968 in overeenstemming met artikel 8 van de Statuten van de Stichting de middelen van de Stichting overgedragen in beheer aan het Bestuur van de Kartografische Sectie van het K.N.A.G. Dit Bestuur besloot het batig saldo van de Stichting te störten in een apart fonds, waaruit kartografische publicaties ten nutte van de leden van de Sectie bekostigd kunnen worden. 88 Stichting Third International Conference on Cartography j. j. c. PIKET K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift III (1969) Nr 1

Kartografie | 1969 | | pagina 6