Aankondigingen 198 Aankondigingen ken. kahlfusz levert een uitgewerkt plan voor de coördinering binnen een bibliotheek, waarbij een begroting inbegrepen is. Deze laatste levert ons een van de meest waardevolle informaties uit deze Studie omdat ze de bedragen geeft die een Universiteitsbibliotheek jaarlijks dient uit te geven om een basis-verzameling van moderne kaarten op peil te houden. AI naar de omvang van regio's die deze beslaat (de eigen omgeving, geheel Duitsland, Europa) is dit bedrag ca 1500, 4000, 10000 DM. Een kaartenverzameling die de gehele wereld represen- teert vraagt, met uitzondering van de topografische kaarten, jaarlijks ca 20000 DM om op peil gehouden te worden. Hoewel kahlfusz' onderzoek van lokale betekenis is, staan er toch een aantal uitspraken in dit overigens langdradig geschreven artikel die de kartografen zullen prikkelen. Een daarvan zij hier tot slot geciteerd: dasz die Stadt- und Universitätsbibliothek Frankfurt die das Sonder- sammelgebiet Geographie zugewiesen bekommen hat (in het kader van de Duitse organisatie voor speciaal-bibliotheken) praktisch noch immer keine Karten besitzt". C. K. NIEUWE ATLASSEN Wirtschaftgeographischer Weltatlas Samengesteid door hans boesch. De atlas bevat 90 bladzijden met 21 thematische kaarten, 36 diagrammen en schetsen, 80 kleurenfoto's en een beschrijvende tekst. De atlas is in de eerste plaats gemaakt voor gebruik in de hogere klassen van middelbare Scholen. Mede door de uit- stekende uitvoering ook didaktisch gezien een waardevolle uitgave. Formaat 34 x 24 cm; prijs /23,45. Kümmerley und Frey Geographischer Verlag, Bern 1968. Atlas of Israel Fliervan zal in de herfst van 1969 een geheel opnieuw bewerkte uitgave verschijnen. Prijs bij voor-inschrijving f445. Prijs na 15-6-1969 549. Atlas of London De eerste aflevering van deze pianologische atlas, bestaande uit 35 bladzijden is uitgekomen. Herfst 1969 verschijnt de tweede en laatste aflevering. Prijs /315. International Atlas of West Africa Atlas international de l'ouest Africain De eerste aflevering, bestaande uit 8 kaartbladen en 6 bladen tekst is versehenen. Uitgegeven door de commissie voor Wetenschap, Techniek en Onderzoek van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid, met hulp van de Ford Foundation. Formaat 38,5 X 53 cm. Prijs van de eerste afleve ring 43. Regional strueture of the Japanese Archipelago Tekst in Japans en Engels. Formaat 56 X 28 cm. Prijs /175. Chile-National Atlas Atlas de la Republica de Chile De 120 bladzijden bevatten 51 overzichtskaarten van fysische onderwerpen, 15 thematische kaar ten en landschapsfoto'sSpaanse tekst. Formaat ±61 X 41 cm. Prijs ±/252. publicaties bertin, j., La cartographie dans la civilisation de VinformatiqueI.C.A. Technical Symposium, New Delhi 1968. Comite Frangais de Cartographie, Paris 1968. 12 pp., 5 ill., tweetalig (frans en engels). dupuis, j., Notice explicative de la carte pedologique de la France 1/M. Service d'etude des sols K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift III (1969) Nr. 2

Kartografie | 1969 | | pagina 14