Kartografische Sectie Tndustriekartografie De industriekartografie is de tak der thematische kartografie, die poogt de indu striele activiteit in haar verschillende aspecten op kaarten vast te leggen. Het gaat hierbij niet alleen om de zuiver topografische aanduiding van de vestigingsplaatsen der industrie, doch evenzeer om de weergave van zaken als: personeelsomvang, omvang en waarde van de industriele produetie, ontwikkelingstendenzen, relatie tot andere menselijke activiteiten, ligging in de verkeersconstellatie, betekenis van de industriele produetie vergeleken met die van andere welvaartsbronnen enz. enz. Onder de menselijke activiteiten op de aarde vormt de industrie zeker een der meest dynamische en expansieve. Dit brengt voor de ontwerpende en uitvoerende kartograaf een hele reeks speeifieke problemen met zieh, terwijl ook (m.n. in de onderwijskartografie) de didactische problemen niet gering zijn. MEDEDELINGEN NR 45 (1969) Bestuur: Ir. p. j. bakker, Voorzitter, Gerard Doulaan 27, Muiderberg; Dr. j. j. c. piket, le Secretaris, St.Annastraat 418, Nijmegen; Drs. g. f. Willems, 2e Secretaris, Thorbeckelaan 26, 's-Gravenhage; m. de smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407; Le dert: Dr. w. f. heinemeyer, Amsterdam; w. f. den hengst, Delft; Prof. dr. ir. c. koeman, De Bilt; g. d. raasveldt, 's-Gravenhage; Drs. j. e. romein, Bergen (N-H); a. van der waag, Delft. Ereleden: j. schokkenkamp, 's-Gravenhage; Prof. dr. f. j. ormeling, Hilversum. Sub-redactiecommissieProf. dr. ir. c. koeman, Park Arenberg 71, De Bilt. Werkgroep voor de geschiedenis van de kartografie: Mr. b. van 't hoff, Burnierstraat 42, 's-Gra- venhage, Voorzitter; Prof. dr. ir. c. koeman. Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Werkgroep kartografische terminologieDrs. j. e. romein, Sluislaan 17, Bergen (N.H.), Voor zitter; Drs. e. s. bos, Bosboom Toussaintplein 41, Delft, Secretaris. Voor de volgende zaken wende men zieh tot de 2e Secretaris, Drs. g. f. Willems, Thorbeckelaan 26, 's-Gravenhage: 1. Correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kartografische Sectie (adreswijzigingen enz.). 2. Bestelling van losse nrs. (ä/1,50) en abonnementen op de 'Mededelingen'. 3. Bestelling van losse nrs. 2,00) en abonnementen op het 'Kaartbulletin'. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-secretariaat van het Geo- grafisch Tijdschrift, Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Advertentie-kopij zenden aan Intermedia Groningen N.V., Oude Boteringestraat 22, Groningen. A. H. SIJMONS Omgewerkte tekst van een voordracht, gehouden op de lle Kartografendag van de Karto grafische Sectie van het KNAG, in samenwerking met de Afd. Onderwijs van het KNAG op 29 okt. 1968 te Wageningen. K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift III (1969) Nr. 3

Kartografie | 1969 | | pagina 1