Kartografische Sectie Personalia In memoriam Jacob Schokkenkamp Op 9 december 1969 overleed te Den Haag op 85-jarige leeftijd jacob schokken kamp, drager van de Vethmedaille van het Koninklijk Nederlands Aardrijks- kundig Genootschap, erelid van de Kartografische Sectie KNAG. schokkenkamp was een der laatste geografen uit de school van de legendarische schuiling, onder wiens leiding hij na zijn HBS-tijd en daarop volgend onderwijzersexamen enige jaren MO-aardrijkskunde studeerde. Op advies van schuiling zette schokken kamp in 1908 zijn Studie voort aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij met tijdgenoten als jacoba hol, boerman, serton e.a. deel uitmaakte van een voorals- nog embryonale geografische kern, die het gehoor vormde van de in dat jaar be- noemde hoogleraren niermeyer en oestreich. Van jongs af aan gevoelde schokkenkamp zieh aangetrokken tot de kartografie. Hij werd de eerste onder de Nederlandse geografen die zieh na het volbrengen van de Studie (1911) in deze richting specialiseerde en zieh als kartograaf een carriere opbouwde. In niet geringe mate was Professor niermeyer hierbij behulp- zaam, destijds redacteur van de Bosatlas, door wiens bemiddeling schokkenkamp in 1911 werd geplaatst bij de Kartographische Abteilung van het Kolonialamt te Berlijn, alwaar hem een grondige opleiding in het kartografische handwerk ten deel viel. In 1913 werd hij als kartograaf aangesteld bij de Bataafsche Petroleum- maatschappij N.V. en als zodanig uitgezonden naar Baku aan de Kaspische Zee, sedert 1871 centrum van aardoliewinning waarin sedert kort ook de BPM partici- MEDEDELINGEN NR 48 (1970) Bestuur: Ir. p. j. bakker, Voorzitier, Gerard Doulaan 27, Muiderberg; Dr. j. j. c. piket, le Secretaris, St. Annastraat 418, Nijmegen; Drs. g. f. Willems, 2e Secretaris, Riouwstraat 5, 's-Gravenhagem. de smit, Penningmeester, Laan van Poot 124, 's-Gravenhage, giro 484407Le dert: Prof. dr. w. f. heinemeyer, Amsterdam; Ir. j. a. c. e. van roermund, Delft; Prof. dr. ir. c. koeman, De Bilt; G. d. raasveldt, 's-Gravenhage; Drs. J. e. romein, Bergen (N-H); a. van der waag, Delft. Erelid: Prof. dr. f. j. ormeling, Hilversum. Sub-redactiecommissieProf. dr. ir. c. koeman, Park Arenberg 71De BiltDrs. p. w. geudeke, Schipluiden; Drs. f. j. ormeling Jr., De Bilt. Werkgroep voor de geschiedenis van de kartografie: Mr. b. van 't hoff, Gorssel, Voorzitter; Prof. dr. ir. c. koeman, Park Arenberg 71, De Bilt, Secretaris. Werkgroep kartografische terminologie: Drs. J. e. romein, Sluislaan 17, Bergen (N.H.), Voor zitter; Drs. e. s. bos, Bosboom Toussaintplein 41, Delft, Secretaris. Voor de volgende zaken wende men zieh tot de 2e Secretaris, Drs. g. f. Willems, Riouwstraat 5, 's-Gravenhage 1Correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kartografische Sectie (adreswijzigin- gen enz.). 2. Bestelling van losse nrs /1,50) en abonnementen op de 'Mededelingen'. 3. Bestelling van losse nrs 2,00) en abonnementen op het 'Kaartbulletin'. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-secretariaat van het Geografisch Tijdschrift, Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Advertentie-kopij zenden aan Intermedia Groningen N.V., OudeBoteringestraat 22, Groningen. K.N.A.G. Geografisch Tijdschrift IV (1970) Nr. I

Kartografie | 1970 | | pagina 3