Kartografische Sectie Inhoud MEDEDELINGEN NR 54 (1971) Bestuur: ir. p. j. bakker, Voorzitter, Gerard Doulaan 27, Muiderberg; drs. j. e. romein, Vice-voorzitter, Sluislaan 17, Bergen (N-H); drs. g. f. Willems, Secretaris, Riouwstraat 5, Den Haag; r. j. m. j. bertrand, B. Sc., Penningnieester, Steenakkers 14, Tinaarlo (Dr.), giro 484407 t.n.v. de penningmeester van de Kartografische Sectie te Tinaarlo; Leden: prof. dr. ir. c. koeman, De Bilt; dr. j. j. c. piket, Nijmegen; g. d. raasveldt, Den Haag; A. RAS, Delft; IR. J. A. C. E. VAN ROERMUND, Delft; A. VAN DER WAAG, Delft. Erelid: prof. dr. f. j. ormeling, Hilversum. Werkgroep voor de geschiedenis van de kartografie: prof. dr. ir. c. koeman, De Bilt, Voorzit ter; Mevr. m. donkersloot-de vrij, Secretaresse. Werkgroep kartografische terminologie; drs. j. e. romein, Sluislaan 17, Bergen (N-H), Voor zitter; drs. e. s. bos, Guido Gezellelaan 17, Delft, Secretaris. Voor de volgende zaken wende men zieh tot de Secretaris, drs. g. e. Willems, Riouwstraat 5, 's-Gravenhage: 1. Correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kartografische Sectie (adreswijzigin- gen enz.). 2. Bestelling van losse nrs 1,50) en abonnementen op de 'Mededelingen'. 3. Bestelling van losse nrs 2,00) en abonnementen op het 'Kaartbulletin'. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-secretariaat van het Geografisch Tijdschrift, Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Advertentie-kopij zenden aan Intermedia Groningen N.V., Oude Boteringestraat 22, Gro ningen. g. f. Willems, Prof. dr. A. J. Pannekoek onderscheiden met de zilveren Veth-medaille 273 r. j. m. j. bertrand, Welke kaarten vraagt het aardrijkskunde-onderwijs? 274 Berichten uit de kartografie f. j. ormeling, Kartografie een kunst277 m. donkersloot-de vrij, Willem Jansz.Blaeu (1571 - 1638)278 Boekbesprekingen279 Uit de tijdschriften Kartografie, verzorgd door f. j. ormeling282 Aankondigingen Publicaties283 Atlassen285 Mededelingen 6th International Cartographic Association Conference in Canada, 1972 287; ITC Start nieuwe kursus kartografie 287 Nieuwe kaartbladen Rijkswaterstaat Meetkundige Dienst288 Topografische Dienst288

Kartografie | 1971 | | pagina 2