Kartografische Sectie Inhoud MEDEDELINGEN NR 57 (1972) Bestuur: ir. p. j. bakker, Voorzitter, Gerard Doulaan 27, Muiderberg; drs. j. e. romein, Vice-voorzitter, Achterweg 22, Groet (N-H); drs. g. f. Willems, Secretaris, Zichtenburglaan 52, Den Haag; r. j. m. j. bertrand, B. Sc., Penningmeester, Steenakkers 14, Tinaarlo (Dr.), giro 484407 t.n.v. de penningmeester van de Kartografische Sectie te Tinaarlo; Ledert: prof. dr. ir. c. koeman, De Bilt; dr. j. j. c. piket, Nijmegen; g. d. raasveldt, Den Haag; a. ras, Delft; ir. j. a. c. e. van roermund, Delft; a. van der waag, Enschede. Erelid: prof. dr. f. j. ormeling, Lonneker. Werkgroep voor de geschiedenis van de kartografie: prof. dr. ir. c. koeman, De Bilt, Voorzit ter; Mevr. m. donkersloot-de vrij, Secretaresse. Werkgroep kartografische terminologie; drs. j. e. romein, Groet (N-H), Voorzitter; drs. e. s. bos, Enschede, Secretaris. Redactie van Kaartbulletina. h. verroen, a. j. karssen, a. ras. Correspondentie-adres a. h. verroen, Gijsbrecht van Nijenrodestraat 163, Breukelen. Voor de volgende zaken wende men zieh tot de Secretaris, drs. g. f. Willems, Zichtenburg laan 52, Den Haag: 1. Correspondentie betreffende het lidmaatschap van de Kartografische Sectie (adreswijzigin- gen enz.). 2. Bestelling van losse nrs 1,50) en abonnementen op de 'Mededelingen'. 3. Bestelling van losse nrs (ä/2,00) en abonnementen op het 'Kaartbulletin'. Verzoeke alle kopij en recensie-exemplaren te zenden aan het Redactie-secretariaat van het Geografisch Tijdschrift, Noord Houdringelaan 28, Bilthoven. Advertentie-kopij zenden aan Intermedia-Groningen N.V., Oude Boteringestraat 22, Gro ningen. Kartografie Editorial foreword265 j. j. c. piket, Five European Topographie Maps. A contribution to the Classification of topographic maps and their relation to other map types266 e. a. kasemier and p. w. postema, The Mapping of the North Sea-Documentation Sheets 1 50 000 of the Dutch Part of the Continental Shelf276 f. l. t. van der weiden and f. j. ormeling, An inquiry into the associative properties of colour, as applied to cartography282 c. koeman, The Amsterdam Publishing house of Van Keulen and the Zee-Fakkel, an 18th Century Pilot Guide for the world's seas289 J. meijer, Reproduction of the Rotterdam-Europoort map 1 80 000 293 f. j. ormeling, Evolution and distribution of a cartographic information folder the Rotterdam-Europoort map295 d. eckhart and k. kubik, Audimap A Programme system for automatic digital mapping298

Kartografie | 1972 | | pagina 2