niet te vrezen valt. De kartografendagen werden besloten met een forum- discussie waarin de heren A.Bus, drs. W.Francois, J.M.G.Withagen en ir. J.A.C.E. van Roermund zit- ting hadden met dr. J.J.C.Piket als gespreksleider. Na het sluiten van de 17e kartografendagen door de voorzitter, deelde de heer Francois nog mee dat zijn instituut gaarne bereid is informatie of enigerlei an dere hulp te verschaffen. Terugblikkend op deze dagen kan worden gesteld dat Organisatoren en inleiders met voortvarendheid en deskundigheid de deelnemers hebben beziggehouden over kaarten bestemd voor hen die wij - naast ons kartografenbestaan - op z'n tijd graag zelf willen zijn: toeristen. A.J.K. KONTAKTGROEP AUTOMATISERING IN DE KARTOGRAFIE Op 22 november 1974 vond de eerste bijeenkomst plaats van een kontaktgroep, welke werkzaam zal zijn op het terrein van de automatisering in de kartografie. Op internationaal niveau vindt de samenwerking op dit gebied plaats binnen Commissie III (Automation in Cartography) van de International Cartographic Association. Ir. L. van Zuijlen, staflid van de Topo- grafische Dienst te Delft en van het ITC te Enschede treedt voor de Nederlandse Vereniging voor Karto grafie op als corresponderend lid in deze commissie. Het doel van de kontaktgroep is: a) het uitwisselen van gegevens omtrent apparatuur, programmatuur, werkmethoden en nieuwe aanschaf- f ingen b) het medewerken aan de taak van Commissie III van de ICA. Hierbij behoort o.m. het deelnemen aan in ternationale proefnemingen c) het medewerken aan de organisatie van de "Technical Working Session and Business Meeting" van Commis sie III van de ICA, te houden van 21-25 april 1975 te Enschede. Tevens zal op daarvoor geschikte gelegenheden de leden van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie een overzicht worden gegeven van de werkzaamheden van de groep. De volgende instituten zijn erin vertegenwoordigd: ITC-Enschede, Werkgemeenschap Informatie Systeem Aardwetenschappen, Afdeling Landmeten en Kartogra fie van Publieke Werken te Amsterdam, Afdeling Hydrografie van de Koninklijke Marine te 's-Graven- hage, Laboratorium voor Geodesie van de T.H. te Delft, Afdeling Landmeten van de Gemeentewerken te Rotterdam, Topografische Dienst te Delft, KADOR te Apeldoorn, Meetkundige Dienst van de Rijkswater- staat te Delft, PNEM - Noord-Brabant te 's Hertogen bosch, RAET te Arnhem, KNMI te de Bilt, Erasmus- universiteit te Rotterdam en Nederlandse Spoorwegen te Utrecht en het Geografisch Instituut van de Rijks- universiteit te Utrecht. LEDENLIJST MUTATIES D.D. 1-2-1975 Nieuwe leden: Bellekom, L.A. - Naarderstraat 59, Den Haag Berends, mej. J. - Nieuwelaan 5, Delft Brown, A. - p.a. ITC postbus 6, Enschede Keizer-Wingelaar, mevr.L.-J. Poststr. 458, Soest Klaver, drs.J. C.M. - Hazeleger 83, Cuyk (N.B.) Oddens, R.P. - van Slingelandtlanen 124, Woerden Welsenes, drs. Chr. van-Hartog Nootlaan 12, Borculo Westerink, J.H.M. - Brinkhorst 28, Leusden Wijzigingen: Allard, P.F. - de Oude Bleijk 99, Leidschendam Bergeijk.V.B. van - Körte Smeestraat 3, Utrecht Brands, mej.G.A. - Engelandlaan 82, Haarlem (was Zandvoort) Bus-Boncza-Rutkowska, mevr. Mgr. A.M.B. - Mozartlaan 198, Enschede (was Berkel-Rodenrijs) Damoiseaux, M.A. - Laanderweg 22, Waarland (Harenkarspel) (was Amsterdam) Groenveld, J. - postbus 5712, Amsterdam Hond, drs. M. de - Ds.Bleekerhof 12, Abcoude (was Diemen) Jutte, M.G. - Mahlerstraat 28, Delft Koekelkoren, mej.M.L. -I.B.B.-laan 167, kr.1567, Utrecht Kok, mej.M. - Opaalweg 12, Utrecht Pelser, G. - Schuylenburglaan 16, Utrecht Piket, ing.G. - Pr. Beatrixlaan 329, Rijswijk (Z.H.) (was Den Haag) Rossenaar, G.M.M. - postbus 41, Opmeer 1742 (was Purmerend) Spiering, A. - Hobbemastraat 224 II, Den Haag (was Nieuw-Vennep) Verlaan, C. - Breehorn 51, Lelystad (was Swaziland) Weiden, ing. F.L.T. van der, - Ieplaan 47, Den Haag Witt, prof.ir. G.F. - Churchillweg 136, Wageningen (was Pijnacker) Rijksplanologische Dienst (inst.- Willem Witsen- plein 6, Den Haag Rijkswaterstaat, Dienst v.d. Waterhuishouding, afd. Waterstaatskartografie (inst.) - Hooftskade 1, Den Haag Geen lid meer: Bakker, mevr. J.P. - Huizen Blijneveld, D.L. - Utrecht Dekker, dr. C. - Utrecht Eversdijk, H. - Heinkenszand 3644 Grondel, F.C. - Rijswijk (Z.H.) Hoos, S.C. - Waddinxveen Jager jr., drs.J. - Deventer Jongen, P.G.G. - Geleen Kraan, J.G. van der - Delft Lange, P.W. de - Hilversum Pelinck, E. - Peest Zeeuw, drs. A. de - Zutphen De Brug-Djambatan N.V. (inst.) - Den Haag Instituut voor Aardwetenschappen der V.U. (inst.) - Amsterdam Rijksarchief in Friesland (inst.) - Leeuwarden Bibliotheek R.U. Groningen (inst.) Totaal ledenbestand 353 persoonlijke leden; 59 institutionele leden KT 1975.1.1 9

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 11