de Nederlandse Vereniging voor Kartografie De vereniging Haardoelstellingen De Nederlandse Vereniging voor Kartografie is de voortzetting van de in 1958 opgerichte Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap (KNAG) en beoogt in de ruimste zin van het woord de beoefening van en de belangstel- ling voor de kartografie te bevorderen. Op een aantal manieren tracht de Vereniging aan haar doelstellingen te voldoen. Deze zijn onder andere: 1) Door het uitgeven van een kartografisch tijdschrift met artikelen over kartografische onderwerpen, informatie over kartografi sche aktiviteiten in binnen- en buiten- land, verenigingsnieuws, besprekingen van nieuw versehenen atlassen, kaarten, boeken, enz. 2) Door het organiseren van kartografen- dagen waar kartografische en aanverwante onderwerpen door middel van lezingen worden behandeld. Maar ook forumdiskus- sies en tentoonstellingen komen dan voor. De Nederlandse Vereniging voor Kartografie is de voortzetting van de Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlands Aardrijks- kundig Genootschap. Bestuur Dr. J.J.C. Piket, Sint Annastraat 418, Nijmegen, voorzitter; drs. J.E.Romein, Achterweg 22, Groet (NH), vice-voorzitter; drs. G.F. Willems, Zichtenburglaan 52, Den Haag, sekretaris; drs. ES. Bos, Spielehorst 2, Enschede, penningmeester (postgiro 484407 t. n. v. Penningmeester van de Ned. Ver. voor Kartografie, Enschede); A.Bus, Eelde-Paterswolde; J. P. Heerema, Bennekom; drs F. J. Ormeling, Zeist; G.D. Raasveldt, Den Haag; A.Ras, Delft; ir. J.A.C.E. van Roermund, Delft. Ereleden Prof.dr.ir. C.Koeman, De Bilt; prof.dr. F.J. Ormeling, Lonneker; M. de Smit, Den Haag. Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie Prof.dr.ir. C.Koeman, De Bilt, voorzitter; mevr. drs. M. Don ker sloot-de Vrij, Sint Nicolaaslaan 44, Gdijk, sekretaresse. u j i B Druk binnenwerk: Roeland Foto-Offset b. v.Den Haag.

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 39