UITDE BESTUURSVERGADERINGEN (Vergaderingen 161 t/m 168; april 1974 - december 1974) Relatie KNAG- Nieuwe Kartografische Vereniging Na diverse besprekingen tussen afvaardigingen en de beide besturen zijn er een viertal samenwerkings- regelingen tot stand gekomen: 1) Op bestuursniveau zal er een bepaalde uitwisseling van gegevens plaats vinden. 2) De sekretarissen van beide verenigingen zullen on- derling berichten Over toekomstige aktiviteiten uit- wisselen. 3) Het kontakt tussen de tijdschriftredakties zal plaats vinden in de C.C.P. (Commissie Coördinatie Publi- katies) van het KNAG. 4) In voorkomende gevallen zullen gemeenschappelijke werkgroepen worden opgericht. Oprichtingsvergadering Nieuwe Kartografische Vereniging Op 31 januari 1975 heeft in Amsterdam de oprichtings vergadering plaats gevonden van de nieuwe vereniging. Op deze vergadering is zowel over de naam van de vereniging als over die van het tijdschrift beslist. (Verslag eiders in dit nummer). Statuten Nieuwe Kartografische Vereniging Vele vergaderingen zijn besteed aan de opstelling van de Statuten van de nieuwe vereniging. Deze zijn op de oprichtingsvergadering te Amsterdam aan de leden aangeboden. Het huishoudelijk reglement zal zo spoe- dig mogelijk volgen. Nationaal rapport 1972-1976 Ten behoeve van het ICA-kongres te Moskou in 1976 wordt er voor de 3e maal een nationaal rapport samen- gesteld. Subsidie aanvraag De Utrechtse Studenten, werkzaam aan het atlasprojekt 'Kromme Rijn', hebben een aanvraag voor subsidie in- gediend. Omdat er absoluut geen gelden uit de lopende rekening beschikbaar waren, was de enige mogelijk- heid een subsidie uit het Schokkenkampfonds. Na een uitgebreide discussie was het merendeel van de bestuursleden van mening dat het verlenen van zo'n subsidie niet te verdedigen was, omdat het nier niet om een 100% kartografisch projekt handelde. Studiedagen 1975 De studiedagen 1975 zijn van 15 t/m 18 april gehouden in Rolduc. Het onderwerp was: Kartografische Vorm- geving. Met behulp van geomorfologisch- en planning- Bij de oprichtingsvergadering: (v. 1. n. r.prof. dr. F. J.Ormeling; prof. dr. ir. C. Koeman; ir. P. J. Bakker en M. de Smit 6 KT 1975.1.1

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 8