Voorzitter dr. J. J. C. Piket wijst op de gekozen naam voor de nieuwe vereniging kaarten is de problematiek van de kartografische vormgeving besproken en beoefend. VERSLAG VAN DE OPRICHTTNGSVERGADERING Op vrijdag 31 januari 1975 werd in het auditorium van de Universiteitsbibliotheek te Amsterdam de oprich- tingsvergadering van onze nieuwe Nederlandse Ver eniging voor Kartografie gehouden De voorzitter, de heer Piket, heette in zijn openings- woord alle 40 aanwezigen hartelijk welkom. 4 aan- wezigen werden daarbij met name genoemd en extra- hartelijk welkom geheten wegens het feit dat zij zeer nauw betrokken zijn geweest bij de oprichting van de Kartografische Sectie van het KNAG in 1958 (Koeman, Ormeling sr., Romein en de Smit). In de van hem bekende allegorische stijl schetste de voorzitter vervolgens de ontwikkeling (het groeipro- ces) van de kartografie en het kartografisch vereni- gingsleven zoals zieh dat sinds 1958 voltrok (eiders in dit tijdschrift is dit betoog in extenso weergegeven) De huidige omvorming tot een geheel zelfstandige organisatie moet gezien worden als een nieuwe levens- fase met nieuwe mogelijkheden en aktiviteiten op het brede terrein van de kartografie. Na deze, in de Agenda wel wat sober aangekondigde Mededelingen van de voorzitter werd door de sekre- taris, de heer Willems, uiteengezet welke stappen verder nodig zouden zijn om de nieuwe vereniging wettelijk erkend te krijgen. Om koninklijke goedkeu- ring wettelijke erkenning) te verkrijgen blijkt het voldoende om goedgekeurde Statuten en een verslag van de oprichtingsvergadering in te dienen. Als vol- gende agendapunt werd dan ook het ontwerp voor de Statuten aan de vergadering ter discussie en goed- keuring voorgelegd. Het eerste artikel bleek al direct een struikelblok, omdat verschillende aanwezigen het niet konden vinden met de voorgeSteide nieuwe naam. Vooral het opnemen van de nationaliteit in de naam van de vereniging werd zeer belangrijk gevonden. Een stemming over een viertal namen, die in de dis cussie genoemd waren, leverde tenslotte de bekende uitslag. De overige artikelen uit het ontwerp bleken nauwe- lijks problemen op te leveren. Met enkele kleine wij- zigingen werden de Statuten tenslotte goedgekeurd en kon de voorzitter de vereniging formeel opgericht noemen. Hierop aansluitend sprak de aanwezige voorzitter van het KNAG een körte gelukwens uit, waarbij hij vooral een blijvende, goede samenwerking tussen de beide verenigingen benadrukte. Namens de ereleden toonde vervolgens de heer Ormeling sr. alle lof voor de wijze waarop in körte tijd deze omvorming tot zelf standige vereniging zo geruisloos tot stand werd ge bracht. Na de sluiting door de voorzitter vertrok bijna ieder- een met het tevreden gevoel nu lid te zijn van een eigen vereniging. P.W.G. VERSLAG KARTOGRAFENDAGEN 1974 Op 21 en 22 november 1974 vonden in het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme en Recrea- tie (NWIT) te Breda de 17e kartografendagen plaats. Namens de gastheren opende drs. A.de Jager, mede- werker van het instituut, de dagen. Hij sprak de hoop uit dat het interessante en waardevolle dagen zouden mögen worden. Onder dankzegging voor de verleende gastvrijheid bood onze voorzitter dr. J.J.C.Piket hem een exemplaar van Driedimensionale Kartografie (Verslag Studiedagen 1973) aan. Daarna begonnen de kartografendagen met een voor- dracht van dr. J.J.C.Piket, getiteld: Recreatie, Landschap en Kartografie. Hij konstateerde een zekere KT 1975.1.1 7

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 9