natuurlijk wel: beter deze gegevens dan geen gege- vens. Ook al is de situering niet exakt te bepalen, een indruk krijgt men wel. Overigens bevreemdt het wel dat hier plotseling heel andere, veel speelsere Symbolen worden gebruikt dan op de "echte" kaart. Dat hoeft geen Problemen te geven als de Symbolen op zieh duidelijk zijn en als de Symbolen voor gege vens die ook op de kaart voorkomen gelijk zijn aan de daar gebruikte symboliek. Dit laatste blijkt nu niet het geval. Bovendien blijkt de omschrijving af te wijken. Twee voorbeelden: zwembaden, het "blauwe vierkantje" op de kaart, worden zwembaden/rekreatiepark als "speiend jongetje"; "wandelaartjes" omschreven als Wandelgelegenheid op de kaart worden op dezelfde plaatsen met andere "wandelaartjes" wandelingen onder leiding. Een niet gelukkige keuze. Het voordeel van een atlasje in het algemeen is natuurlijk, dat aanvullende informatie gegeven kan worden zonder een störende funktie te hebben op de hoofdkaart. Dit is hier naar ons inzicht in extreme vorm toegepast: de hoofdkaart mist de noodzakelijke toeristische informatie en is dus niet geschikt als toeristenkaart; het feit dat een deel van die informa tie later wordt toegevoegd verändert daar niets aan. Een zo volledig mogelijk beeld van de toeristische infrastruktuur van Zeeland is in de atlas niet te vin- den, zelfs niet als het mogelijk zou zijn de diverse kaartjes op elkaar te leggen. Noten C. DE JONG, Provinciale VW Drenthe, Assen. Het atlasje is in iets afwijkende vorm en zonder om- slag als losse bijlage toegevoegd aan deze aflevering van het tijdschrift. AGENDA KOMENDE GEBEURTENISSEN: 2 t/m 3 1 Oktober Expositie over Amsterdamse kaartmakers en hun werk uit de 16e t/m 19e eeuw, alsmede over moder ne kartografie. Elseviersgebouw, 8e etage, Jan van Galenstraat 335, Amsterdam (werkdagen: 9-16 uur; zaterdag: 12-16 uur). 23 en 24 Oktober Congres van het Nederlands Genootschap voor Land- meetkunde. Jaarbeurs Congres- en Vergadercentrum Utrecht. 7 november Algemene ledenvergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, Amersfoort. 14 november Kartografendag over het onderwerp Zeekartografie. Marine Museum, Den Helder. PRIJSVRAAG Nu de Nederlandse Vereniging voor Kartografie (NVK) als zelfstandige vereniging de Kartografische Sectie is opgevolgd, bestaat er behoefte aan een eigen her- kenningsteken (vignet) en een nieuw briefhoofd. Mede gezien het potentieel aan ontwerpers, ook op typografische gebied (Studiedagen 1974!) binnen onze vereniging, heeft het bestuur gemeend om het ont- werpen van een vignet en briefhoofd inzet te maken van een kleine prijsvraag onder de leden. De in te zenden ontwerpen moeten aan de volgende voorwaarden voldoen: Hetvignet - mag een herkenningsteken naar vrije keuze zijn; indien men hiervoor letters wil gebruiken, moeten het de letters NVK zijn; - moet zieh lenen voor vergro- ting en verkleining; - moet uitgevoerd zijn in een kleur Het briefhoofd - moet de volgende tekst omvat- ten: Nederlandse Vereniging voor Kartografie/Secretaris: drs. G.F.Willems, p/a Post bus 58, Groningen/Postgiro- nummer Penningmeester te Enschede: 123456; - moet het vignet bevatten; - moet uitgevoerd zijn in een kleur; - moet geschikt zijn voor uitvoe- ring op A4-formaat. Inzendingen dienen binnen vier weken na verschijning van dit nummer te worden gezonden aan de voorzitter van de beoordelingscommissie, drs. J.E.Romein, Achterweg 22, Groet (NH). De eventuele winnaar mag op een passend geschenk rekenen Het Bestuur. 24 KT 1975.1.2

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 26