18 31 VEILIG BADEN EN ZWEMMEN IN ZEE BADE UND SCHWIMME SORGLOS! W e De vlakke, zandige Noordzeekust is ideaal voor liefhebbers van het baden en zwemmen in zee. Het zieh in zee begeven is betrekkelijk ongevaarlijk, MITS men zieh nauwkeurig aan de hieronder volgende eenvoudige re- gels houdt. 1. Baad of zwem bij voorkeur voor het bewaakte deel van het Strand. Wees aitijd voorzichtig in zee; ook goede zwemmers kunnen in moei- lijkheden geraken. Baad nooit vlakbij strandhoofden, golfbrekers, ha- venpieren of andere obstakels! 2. Overtuig U vöör het in zee gaan van de aard van het Strand, de stroom en de windrichting, Laat U -indien U met de situatie onbekend bent- VOORLICHTEN; let ook op de eventueei aangebrachte waarschu- wingsborden. 3. Volg aitijd de aanwijzingen van strandpolitie, badpersoneel en leden van de reddingsbrigade op. 4. Ga niette water körte tijd na een maaltijd of wanneer U bezweet bent. 5. Ga bij een Sterke landwind nooit alleen op een onbewaakt strandge- deelte zwemmen. 6. Ga bij een landwind of bij krachtige branding niet verder dan tot het middel in zee; het speien met drijvende voorwerpen kan door het afdrijven dan levensgevaarlijk zijn. 7. Laat kinderen nooit zonder toezicht baden of zwemmen. 8. Vertrouw niet uitsluitend op üw zwemkunst en bedenk,dat een al te groot zelfvertrouwen niet alleen Uw eigen leven maar ook dat van Uw redders in gevaar kan brengen. Die flache, sandige Nordseeküste macht das Schwimmen und Baden zu einem Vergnügen. Vor der Seeländischen Küste ist das Meer ziemlich ungefährlich, ZUMINDEST solange man sich nach den folgenden Erfah rungsregeln richtet. 1. Man bade oder schwimme am besten vor dem bewachten Teil des Strandes. Sei im Meer immer vorsichtig. Auch gute Schwimmer kön nen in Schwierigkeiten geraten. Man bade niemals dicht bei Buhnen, Wellenbrechern oder ähnliche Hindernissen. 2. Man überzeuge sich, bevor man ins Meer läuft, von der Art des Stran des, der Strömung und Windrichtung und lasse sich wenn einem die Lage unbekannt ist unterrichten. Man achte auf evtl. vorhandene Warnschilder. 3. Man folge immer den Anweisungen der Strandpolizei, des Badeper sonals oder der Mietglieder der Rettungsbrigaden auf. 4. Man gehe nicht kurz nach dem Essen ins Wasser oder in verschwitzten Zustand. 5. Wenn starker Landwind weht, gehe man niemals alleine an einem unbewachten Teil des Strandes schwimmen. 6. Man gehe nur bis zur Gürtellinie ins Wasser, bei Landwind oder stärke rer Brandung; das Spielen mit schwimmenden Gegenständer (Bällen, Luftmatratzen usw.) kann dan gefährlich sein; Spieler wird abgetrieben. 7. Man lasse Kinder niemals ohne Aufsicht schwimmen oder baden. 8. Man verlasse sich nicht allzu sehr auf seine Schwimmkunst und bringe sein Leben (und möglicherweise auch noch das anderer Personen) nicht durch übertriebenes Selbstvertrauen in Gefahr. Polder Cadzand-Bai Groede Cadzand, Retranchemeni vTerhofstedi Watertoren Oostburg St. Anna ter lelfort Bakkersdam Draaibrug Stiers Kreek ^rv/ZetN Streeklandbouw museu Aarder bürg Heille [Tddelburg [eyrijdingsmonumem De Hoorn

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 45