oo UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN (Vergaderingen 169 t/m 173; januari 1975 - juni 1975) Hu i s houd el i j k reglement Op de algemene ledenvergadering, die op 13 juni 1975 werd gehouden, is het nieuw ontworpen huishoudelijk reglement aan de leden aangeboden, en zonder veel commentaar goedgekeurd. Ledenwervingsfolder Door A. J.Karssen is een folder ontworpen ten be- hoeve van de ledenwerving. Het drukwerk is door een van de institutionele leden verzorgd. Ledenwerv ing Via de speciale folder en het eerste nummer van het nieuwe tijdschrift zal een gerichte ledenwervingsactie gevoerd worden Kartografendag 1975 Op 14 november a.s. zal de jaarlijkse kartografen- dag in Den Helder worden gehouden. Het onderwerp zal maritieme (zee) kartografie zijn; de organisatie is in handen van G.D.Raasveldt. Atlas van Nederland Het Stichtingsbestuur van de Atlas van Nederland stemt er mee in om een bestuurslid van de Nederland- se Vereniging voor Kartografie in haar bestuur op te nemen Kartografisch Tijdschrift De prijs voor een exemplaar van het tijdschrift wordt in verband met de hoge produktiekosten op j 7, 50 ge- steld. IC A De International Cartographic Association zal van 3 tot 10 augustus 1976 in Moskou de 8ste Internationale Kartografische Conferentie houden. In verband hier- mede zijn de volgende zaken ter sprake gekomen: a) het nationale rapport 1972-1976, b) de samenstelling van het ICA-bestuur, c) de samenstelling van de Nederlandse afvaardiging naar het congres, d) de ICA-contributie, e) de wenselijkheid van een speciale uitgave van het tijdschrift, f) de inzending voor de tentoonstelling. VERSLAG LEDENVERGADERING 1975 De eerste algemene ledenvergadering van de Neder landse Vereniging voor Kartografie, gehouden op 13 juni 1975 in het Staringgebouw te Wageningen, werd slechts bezocht door acht bestuursleden en zestien leden. En dat terwijl de NVK op 1 juni 415 leden telde, waaronder 64 institutionele leden! Wat de oorzaak is van dit geringe aantal aanwezigen laat zieh slechts raden. Wellicht een gebrek aan belangstelling voor organisatorische zaken, hopelijk een onbegrensd ver- trouwen in het beleid van het bestuur. Voor het bestuur dat in de afgelopen periode zoveel tijd besteed heeft aan de verzelfstandiging van de Kartografische Sectie van het KNAG tot Nederlandse Vereniging voor Karto grafie, is dit gebrek aan belangstelling wel wat teleur- stellend. Er moet echter gezegd worden dat de sfeer van deze vergadering buitengewoon goed was. Voorzitter Piket opende met een körte herdenking van ons zojuist overleden oud-lid W.M.K.Kalis, mede- werker van de Topografische Dienst. Op de notulen van de vergaderingen van 6 juni 1974 te Lage Vuursche (zie Kaartbulletin 36) en van 31 januari 1975 te Amsterdam (zie Kartografische Tijd schrift nr.l) was geen commentaar. Het jaarverslag 1974 was het laatste van de Kartogra fische Sectie. Begin 1973 begonnen binnen het bestuur de besprekingen over een mogelijke verzelfstandiging, wat op 18 Oktober 1974 resulteerde in een akkoord met de Genootschapsraad van het KNAG. De studie- dagen waren in 1974 gewijd aan kaarttypografie en de kartografendagen aan toeristenkartografie. De beide tijdschriften Kartografie en Kaartbulletin werden in 1974 beeindigd, maar beide redakties werken sinds eind 1973 aan het totstandkomen van het Kartografisch Tijdschrift, waarvan het eerste nummer nu versehe nen is. A.Ras zou later op de dag een overzicht geven van de mogelijkheden en moeilijkheden waarvoor de nieuwe redaktie zieh geplaatst zag. Van de werkgroepen was Kartografische Vorming het meest aktief. Op een enquete over de behoefte aan HTS-kartografen ontvingen zij 96 van de 150 verzon- den vragenlijsten terug. De resultaten zullen in het tijdschrift gepubliceerd worden. Het bestuur wil in de körnende periode meer aandacht gaan besteden aan de werkgroepen De begeleidingscommissie voor de PBNA-cursus Cartografisch tekenen hield zieh vooral bezig met de aanvragen voor vrijStellingen en met de organisatie van het eerste examen. Het ledenbestand van de vereniging gaf wel veel mu- taties te zien, maar ging slechts 2 leden achteruit. Veel siechte betalers en enkele KNAG-leden verdwe- nen maar er kwamen verschallende nieuwe leden bij Ook in 1974 werd weer veel steun ontvangen van som- 6 KT 1975.1.2

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 8