de rijksoverheid vraagt KARTOGRAAF (mnl./vrl.) Noten 1. De auteur van dit artikel, Dr. Francisco Vazquez Maure, is als Ingenieur geographe verbonden aan het Instituto Geografico y Catastral in Madrid. Het artikel is vertaald uit het frans door Prof. dr.ir. C.Koeman. 2. Echter, de inhoud van de kaart van Spanje kan uit een vroegere tijd dateren (bijv. ca. 1570), terwijl de atlas later (bijv. ca. 1600) getekend kan zijn (C.K. Resum§ F.V. MAURE, LE PLAN DE TOLEDO DU GRECO ET SON ORIGINE POSSIBLE L'auteur donne une description d'une croquis d'une canevas de triangulation, decouvert par lui sur le verso des cartes du fameux Atlas de l'Escorial, compos§ de 21 cartes manuscrites qui forment une carte de l'Espagne a l'6chelle 1 300.000 environ, dat§ 1560-1580. II pose l'hypothese que cette canevas de triangulation a servi comme base gbomötrique du plan de ville de Toledo, repr6sent6 sur le tableau Panorama de Toledo par El Greco, que se trouve dans le Musüe d'El Greco Toledo. Un plan de ville antörieur du 18me sifecle est inconnu, de plus, on ne connait aucun plan du 17me siöcle d'aucune ville espagnole. Le plan, figure sur le tableau n'est pas une peinture mais un dessin minutieux de la ville en projection orthogonale, soutenu par Jorge Manuel, fils du peintre. On peut supposer que cette mer- veilleuse oeuvre cartographique füt si admiräe dans son temps que quelque haute autorit§ charga El Greco de faire son tableau .comme cadre magnifique pour sa Präsentation et le plan, duquel on n'a trouv6 aucune reförence historique, fut calqu§ sur la foile, justement la place marque par le peintre. Base seulement sur la justifica- tion logique, l'auteur fait l'association du dessin de l'Atlas avec le dessin du plan de ville du tableau du Greco. voor de Rijks Geologische Dienst t.b.v. de Afdeling Kartografie Taak: verrichten van kartografische handelingen die nodig zijn ora kleurenkaarten drukklaar te maken. Een aantal van deze handelingen zullen in de toekomst geautomatiseerd worden. Vereist: MAVO met talen of hiermee vergelijkbare opleiding. Aantoonbare belangstelling voor geautomatiseerde kartografische processen. Grafische school en PBNA-cursus "Kartografisch tekenaar" strekken tot aanbeveling. Standplaats: Haarlem. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, max. f 2011, - per maand, met een uitloop- mogelijkheid op grond van diensttijd. Bovengenoemd salarisbedrag dient te worden vermeerderd met een toeslag van 4,5% (voor meerderjarigen minimaal f 66,-). Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vac. nr. 6-3850/3544 (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1 te 's-Gravenhage. Het salaris is exclusief 7, 8% vakantieuitkering. 22 KT 1975.1.4

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 26