een zes of hoger worden behaald. Voor het A-vak en de vijf B-vakken samen moet een gemiddeld cijfer van tenminste zes worden behaald. Voor alle acht vakken (A-B-C) moet een totaal van tenminste 45 punten wor den behaald, terwijl slechts drie onvoldoendes toe- laatbaar zijn. Een drie of lager geldt daarbij voor twee onvoldoendes. Tenslotte worden bij geslaagde kandidaten de breuken van I of hoger In de cijfers naar boven afgerond, en bij afgewezen kandidaten naar beneden. Wanneer kandidaten niet binnen vijf jaar aan deze voorwaarden kunnen voldoen vervallen de reeds be- haalde resultaten. Eindresultaat Tenslotte volgen hier dan de namen van de eerste 14 geslaagden voor het diploma kartografisch tekenen: J. Bakker - Lelystad E.D. van Battum - Zoetermeer H.E. van der Bent, - Den Haag C. J. van Boheemen - Leidschendam G.G. van Buuren - Delft A. Haket - Leidschendam A. de Jonge - Delft H.B. Loof -Delft A.M. Mank - Poeldijk J. de Niet - Den Haag W. Ras - Pijnacker R. Wassens - Viaardingen J.P.R. v.d. Worm -Delft P.A. van der Zwaan - Monster Heiaas moesten 5 kandidaten worden afgewezen, maar ongetwijfeld zullen zij over een jaar eveneens tot de geslaagden behoren. Bij dit eerste examen voor karto grafisch tekenaar werd het in ieder geval duidelijk dat het ook voor geroutineerde tekenaars nog niet eenvou- dig is om onder de speciale examenomstandigheden vol- doende punten te behalen A.H. Verroen VERSLAG KARTOGRAFENDAG 1975 Het Helders Marine Museum was voor deze 16e karto- grafendag, gehouden op 14 november 1975, een zeer toepasselijke lokatie. Onder het wakker oog van zee- helden aan de wand bood de Hydrografische Dienst, versterkt door prof Koeman, hier een programma over de marine kartografie. Het in groot getal gekomen kartografengezelschap werd door LtZ SD 1, drs. Ph.M.Bosscher, conser- vator van het Museum, verwelkomd. Voorzitter Piket opende de dag onder vermelding van goede en treurige berichten: de Koningin heeft de Statuten van de Neder- landse Vereniging voor Kartografie goedgekeurd, en de aanwezigen herdachten Ernst Crone en Ricus Michels. Professor Koeman opende de voordrachtenreeks met "Voorbeelden van toepassingen van oude zeekaarten bij historisch onderzoek". Omdat de redactie van dit tijdschrift deze lezing voor een volgend nummer heeft mögen claimen, wordt er hier niet verder op inge- gaan. KT 1975.1.4 5

Kartografisch Tijdschrift | 1975 | | pagina 7