Van de redaktie Aan het begin van deze tweede jaargang heeft de redaktie behoefte aan een körte overpeinzing van verleden, heden en toekomst. Terugblikkend op het afgelopen jaar zijn we dankbaar dat we met hulp van velen het nieuwe KT konden starten en ook een beetje trots op onze eerste volledige jaargang. Door ver- schillende Startproblemen verscheen het eerste nummer pas in juli, het Vierde en laatste nummer werd u ver in het nieuwe jaar toegestuurd. Om het tijdschrift te beginnen, vorm te geven en te vullen, waren elf redaktievergaderingen nodig, afgezien van vele twee- en drie-mans besprekingen ten behoeve van de direkte produktie. Nu de technische zaken min of meer vastliggen en een regelmatige produktie mogelijk is geworden, hoopt de redaktie zoveel mogelijk tijd in te lopen om de gehele jaargang 1976 in het jaar 1976 bij u thuis te krijgen. Bovendien komt er redaktietijd vrij (nu ja, vrij) om de volle aandacht te gaan schenken aan de inhoud van het tijdschrift. Er is een programma opgesteld om grotere bijdragen over uiteenlopende onderwerpen te plaatsen. Kleinere bijdragen voor de rubrieken Berichten, Technische Informatie, Aankondigingen e.d. hopen we in ruime mate spontaan binnen te krijgen. Wilt u daaraan meehelpen? AI met al lijken aan het begin van deze nieuwe jaar gang alle voorwaarden vervuld om met goede ver- wachtingen op de ingeslagen redaktionele weg verder te gaan. Heiaas heeft na 6en redaktiejaar KT (en tien redaktie- jaren Kaartbulletin) onze mede-redakteur Verroen de wens te kennen gegeven op te houden met dit werk. Jaren belast met de eindredaktie/kopijvoorbereiding had hij daarin een grote deskundigheid gekregen, waarvan we als redaktie nog graag veel langer gebruik gemaakt hadden. Zijn vertrek is daarom zeer spijtig voor het tijdschrift, maar niet in het minst voor hem- zelf. Hij deed dit werk altijd met veel plezier. Vanaf deze plaats willen wij hem nogmaals hartelijk danken voor zijn grote inbreng. Om de redaktie op sterkte te houden is direkt gezocht naar een vervanger. Wim van den Dries, werkzaam op de kaartenzaal van de Afdeling Geodesie van de Technische Hogeschool te Delft, bleek beschikbaar en werd in december door het bestuur benoemd als nieuw redaktielid. Tenslotte willen we op deze plaats allen bedanken die geholpen hebben bij het doen verschijnen van de eerste jaargang: de auteurs, de adverteerders, het VGI te Rijswijk (dat ons o.m. gratis het omslag leverde), de vele helpers voor het vouwen van de bijlagen, het stempelen van de enveloppen en het verzend-klaar maken, en Falkplan/CIB voor de verleende verzend- faciliteiten. De prettige kontakten met onze drukker Roeland zijn eveneens van veel nut geweest voor een goede gang van zaken. De redaktie hoopt ook in de toekomst weer op al deze hulp te mögen rekenen. KT 1976.11.1 5

Kartografisch Tijdschrift | 1976 | | pagina 7